Адміністрація Байдена має намір посилити підтримку України — подробиці (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот: uatv.ua

Північноатлантичний альянс має переконатися, що в України є все необхідне для продовження боротьби з російською агресією, заявив державний секретар США. Зміцнення обороноздатності України Ентоні Блінкен обговорив із главою українського Міністерства закордонних справ Андрієм Сибігою та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, інформує FREEДОМ

Адміністрація Джо Байдена має намір посилити підтримку України, заявив держсекретар США під час візиту до Брюсселя. У Бельгії Ентоні Блінкен зустрівся з генеральними секретарем НАТО Марком Рютте. Сторони обговорили подальшу підтримку Києва, ситуацію на фронті та стратегію зміцнення оборонно-промислової бази Альянсу.

“У нас дуже інтенсивний і важливий порядок денний на найближчі кілька місяців, і як я сказав генеральному секретареві, президент Байден має намір повністю використати кожен день, щоб і далі робити те, що ми робили протягом останніх чотирьох років, а саме: зміцнювати цей Альянс, який є таким важливим для безпеки Сполучених Штатів, безпеки країн у всій Європі, і ми це зробимо. І також продовжувати зміцнювати все, що ми робимо для України, щоб переконатися, що вона може ефективно захистити себе від російської агресії”, — наголосив Ентоні Блінкен. 

“Можливо, найголовніше за останні роки те, що, зокрема завдяки лідерській позиції США, Україна отримала перевагу, а Росія не перемогла. І, очевидно, ми повинні зробити більше для того, щоб Україна могла стійко боротися і була здатна максимально послабити натиск Росії і не дати Путіну домогтися успіху в Україні”, — заявив Марк Рютте.

Україна вже отримала від США рекордний грант у 1,35 мільярда доларів. Гроші підуть на пріоритетні гуманітарні витрати, а також на зарплати співробітників соціальної сфери, пояснили в уряді України.

“Пряма бюджетна підтримка від США з лютого 2022 року сягнула 28,2 млрд доларів США. Це найбільша фінансова допомога Україні серед усіх країн світу. Надійне партнерство зі США допомагає уряду України зберігати фінансову стабільність і підтримувати громадян за допомогою надання основних державних послуг, таких як освіта та рятувальні служби. Вдячний керівництву та платникам податків Сполучених Штатів за цю вкрай необхідну в умовах повномасштабної війни допомогу”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Крім того, Вашингтон продовжує виконувати зобов’язання щодо постачання Україні озброєнь. Так, представник Пентагону Пет Райдер заявив, що США з моменту затвердження Конгресом додаткового фінансування для Києва у квітні 2024 року передали Україні 83% обіцяних боєприпасів, тисячі одиниць бронетехніки, десятки артилерійських систем, батарею Patriot, сотні перехоплювачів і десятки інших систем.

“Ми також поставили 67% інших критичних зобов’язань із протиповітряної оборони, включно з ракетами Stinger і Hawk, і ми поставили 60 відсотків вогневих можливостей, включно з бомбами малого діаметру і 105-міліметровими боєприпасами”, — повідомив Райдер.

Видання Politico повідомило, що адміністрація президента Байдена хоче найближчим часом використати шість мільярдів доларів для допомоги Києву. Інформацію підтвердила представниця Пентагону Сабріна Сінгх.

Читайте також: Наступного тижня буде представлений внутрішній план стійкості, — Зеленський наприкінці 995-го дня війни

Прямий ефір