Розширення географії ударів західною зброєю по території РФ виключає ймовірність того, що росіяни зможуть прикрити всі необхідні райони. Про це сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.
Він зазначив, що поки зарано робити якісь висновки, оскільки кількість озброєння, яке використовували по об’єктах на території РФ, не дає змоги поки що говорити про якісь глобальні успіхи на цьому напрямку.
“Хоча, з іншого боку, всі прекрасно розуміють, що зі збільшенням інтенсивності цих обстрілів картинка буде змінюватися. Ми провели так звані тестові випробування за напрямками, і ми розуміємо, що противник має певні можливості щодо перехоплення й знищення цілей. Але, з іншого боку, розширення географії виключає ймовірність того, що противник зможе прикрити всі необхідні райони. На сьогодні можна констатувати, що ми досить упевнено почуваємося, завдаючи ударів по об’єктах на території противника. І противник не має ні фізичних, ні матеріальних засобів для того, щоб прикрити усі ці об’єкти”, — сказав Грабський.
Військовий експерт наголосив, що велике значення має й кількість озброєння, що передається.
“Тому що нанесення точкових ударів одним-двома десятками ATACMS на тій величезній території, а за оцінками американців, це приблизно 16% території Російської Федерації, які піддаються обстрілу, навряд чи вони можуть просто фізично заподіяти серйозну або виключно серйозну матеріальну шкоду противнику. Якщо ж буде йтися, припустимо, про масовані атаки ATACMS, десятками на одну мету або використанням їх у більш розширеній географії, тоді ми можемо говорити про якісь зміни. І не забуваймо, противник теж протидіє, він намагається відбиватися. Тобто це робота зустрічна”, — сказав Грабський.
Читайте також: Україна має право на удари по РФ західною зброєю, — канцлер Австрії
Нагадаємо, за право України бити по російських позиціях і об’єктах виступають Велика Британія, Данія, Чехія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Канада, Фінляндія, Польща, Швеція і Норвегія. Пізніше заборону на такі атаки зняли і Сполучені Штати Америки. Відомо, що це вже дало змогу зменшити інтенсивність обстрілів Харкова.