Росія справді може взяти участь у другому Саміті миру, але вона має опинитися в певних умовах, які б змусили її брати участь у ньому. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДOM заявив радник керівника Офісу президента (ОП) України Михайло Подоляк.
“Які це умови? Це тактичні військові поразки на лінії фронту. Це нездатність Росії збільшити свої військові можливості. І це, безумовно, розрив відносин Росії із тими країнами, які дозволяють їй обходити санкції”, — наголосив він.
Подоляк назвав п’ять інструментів, щоб ці умови забезпечити, насамперед на фронті.
“Для цього потрібне різке нарощування військових постачань Україні, щоб організувати суттєвий тиск по всій лінії фронту. Друге — різке масштабування ударів по території Росії, де розташовані місця концентрації російської військової техніки та мобілізованих. Третє — різке нарощування постачання систем протиракетного захисту України, аби остаточно позбавити Росію ілюзії, що вона може, наприклад, тотально зруйнувати нашу соціальну чи критичну інфраструктуру”, — сказав радник керівника Офісу президента.
Потрібні й інші інструменти, вважає він.
“Четверте — це, безперечно, переосмислення пакетів санкцій, які приймаються стосовно Росії, а особливо щодо тих країн та компаній, які дозволяють Росії їх обминати. П’яте — порятунок глобального простору від, скажімо так, легкої шизофренічності, коли Росія одночасно вважається країною-ізгоєм і водночас може використовувати такі інструменти, як МАГАТЕ або Раду безпеки ООН для промоції війни”, — заявив Подоляк.
Радник керівника ОП наголосив, що керівництво цих структур має займати жорсткішу позицію щодо Росії: чітко говорити про те, що РФ порушує норми міжнародного права, статут ООН, а не шукати “компроміси”.
“Це все сукупно призведе до того, що Росія буде змушена брати участь у Саміті миру, щоб зберегти якусь державність та не втратити все. Все прийде до правильного закінчення війни, у цьому немає жодного сумніву”, — підсумував Михайло Подоляк.
Читайте також: Світ чітко розділений на чорне і біле: підсумки Саміту миру підбиваємо з Михайлом Подоляком
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії пройшов перший Глобальний саміт світу, у роботі якого взяла участь 101 делегація з різних країн та міжнародних організацій. За підсумками саміту було прийнято комюніке, яке підтримали 80 країн та 4 міжнародні організації. Але пізніше Ірак та Йорданія відкликали свої підписи.
Читайте також: Присутність Росії на другому Саміті миру свідчитиме, що вони вирішили закінчити війну, — Зеленський