Путін, озвучивши неадекватні вимоги для початку нібито “мирних переговорів”, виклав на стіл усі карти: жодних переговорів він не хоче. Наразі він цього не приховує, бо провалилася його спроба зірвати Глобальний саміт миру у Швейцарії. І тепер країни, які вважали, що Росію треба запросити на саміт, можуть це бачити. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.
“Він не хоче жодних переговорів, він висуває абсолютно нереальні вимоги. І єдина мета всіх цих заяв про необхідність участі Росії у Саміті миру полягала в тому, щоб цей саміт зірвати. Нині сам Путін це на 100% показав. Напевно, тому що не вдалося зірвати, як він це все планував. Отже, можна вже викладати карти на стіл і показувати, який ти насправді неадекватний психопат, що говорити з тобою неможливо. Але раніше це якимось чином треба було приховувати, бо була надія на саміт: якимось чином і далі маніпулюватимемо навколо теми миру, навколо того, що ми готові йти на якісь домовленості тощо. А зараз уже зрозуміло, що жодного сенсу у цих маніпуляціях не буде”, — коментує гість ефіру.
Він наголосив, що Україні вдалося об’єднати для участі у Саміті миру таку кількість країн та організацій, що Москва за всього бажання не зможе зібрати навіть десяту частину такого представництва.
“Важлива кількість [учасників саміту]. Важливо й те, що вони репрезентують різні регіони — будуть представники всіх частин світу, не лише Європи. Азія, Африка, Південна Америка, Північна Америка, Океанія — всі будуть представлені на цьому саміті, причому більшість — на рівні глав держав. Ті, які не на рівні глав держав, — на рівні керівників зовнішньополітичних відомств, що досить серйозно. І очевидно, що Росія, скажімо так, навіть якщо зі шкури вилізе, вона й десятої частини цього представництва зібрати не зможе”, — заявив Петро Олещук.
Читайте також: Глобальний саміт миру відкривається у Швейцарії — що важливо знати (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що 14 червня до Швейцарії на Глобальний саміт миру прибув президент України Володимир Зеленський. За його словами, Саміт миру дасть змогу глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах, важливих для кожного у світі: ядерна та продовольча безпека, повернення військовополонених і всіх депортованих осіб, зокрема депортованих українських дітей.
Читайте також: Українське іномовлення планує низку спецефірів до Глобального саміту миру у Швейцарії