Сили оборони України системно знищують військові об’єкти в окупованому Росією Криму. Під ударами Збройних сил України (ЗСУ) — командні центри, аеродроми, Чорноморський флот РФ, Керченський (Кримський) міст, поромна переправа і засоби протиповітряної оборони. Постачання американських ракет дозволили Україні активізувати атаки по військових цілях, пише The Atlantic Council. Ослаблення позицій російської армії в окупованому Криму — удар по престижу Кремля і матиме серйозні наслідки, вважають аналітики, повідомляє FREEДОМ.
Окупований Росією Крим більше не безпечний для загарбників. За останній тиждень Сили оборони України знищили на півострові три російські дивізіони протиповітряної оборони (ППО).
“Цього разу завдано групового ракетного удару по одному ворожому зенітному ракетному дивізіону С-300 поблизу Бельбека, а також по двох зенітних ракетних дивізіонах С-400 біля Бельбека і Севастополя. Підтверджено влучання в районах цілей. Зокрема, за результатами ураження знищено два радари комплексів С-300 і С-400. Щодо третього радара інформація уточнюється. Крім того, зафіксовано подальшу детонацію боєкомплектів у всіх трьох районах розміщення зенітних ракетних дивізіонів Росії”, — повідомив Генеральний штаб ЗСУ в Telegram.
Знищені українськими військовими російські комплекси вартістю у 2 млрд дол. — значуща втрата для російської армії. Загалом за останній рік українські атаки з використанням безпілотників і ракет значно почастішали. Цілі ЗСУ: командні центри противника, військові бази, аеродроми, російський Чорноморський флот.
“Нова хвиля ударів свідчить про те, що Україна хоче поступово ізолювати російські війська в Криму. Саме ця стратегія привела до успіху в Херсоні на півдні України два роки тому”, — з публікації видання Die Welt.
Щоб зберегти те, що залишилося, Росія перекидає на окупований півострів нові зенітно-ракетні комплекси С-500 “Прометей”.
“З’явилися в анексованому Криму новітні елементи С-500. Це буде досить дослідне застосування. Але вони вже з’явилися там”, — зазначив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
Російська Федерація продовжує використовувати для перекидання ресурсів і особового складу Керченський міст. Щоправда, після успішних українських атак для важких залізничних перевезень він непридатний. Тому обстріл наприкінці травня 2024 року Україною поромних терміналів по обидва боки Керченської протоки — став черговим ударом для Росії. Пошкоджено два залізничні пороми “Авангард” і “Конро Трейдер” — одні з небагатьох шляхів постачання російської армії, що залишилися. З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, ЗСУ вдалося знищити або вивести з ладу третину кораблів Чорноморського флоту Росії.
“Після російської блокади Україна змогла відновити свої експортні маршрути через чорноморські порти Одеса, Чорноморськ і Південний, а також через Дунай. ️Фактично, Україна робить дедалі складнішим для російських військ утримання Криму”, — з публікації видання Die Welt.
Володимир Путін вклав величезні гроші у військову інфраструктуру окупованого Криму. І тепер уся вона — під загрозою. Адже на озброєнні у Сил оборони України є ракети ATACMS дальністю 300 км, а також крилаті ракети Storm Shadow і Scalp.
“Це новий розділ у книзі під назвою “Російсько-українська війна” і цей розділ дуже цікавий, тому що в ньому буде багато хорошого написано, але не для росіян. Повітряна складова сьогодні є єдиним вікном, через яке вони продовжують завзято стукатись до нас на Одещину і не тільки. Ракетні, “Шахедні” атаки. Тому що на суші вони успіху не мали, у морі точно так само”, — розповів спікер Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що цілеспрямована кампанія України, спрямована на деградацію російської протиповітряної оборони, у майбутньому дасть змогу українській армії більш ефективно використовувати літаки, зокрема винищувачі F-16.
Читайте також: Україна вражатиме противника на його території всіма доступними засобами, — Федоренко