Підписаний сьогодні, 13 червня, договір про гарантії безпеки між Україною та США терміном на 10 років потрібно розглядати також як політичний сигнал усьому світу. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував політолог Олексій Буряченко.
Політолог наголосив, що щоб договір повноцінно закріпився до виконання, його потрібно ратифікувати в Конгресі США.
“Ратифікація зробить документ обов’язковим до виконання, а не просто у вигляді меморандуму. Ратифікація серйозно посилить договір”, — сказав Бурченко.
У листопаді в США відбудуться президентські вибори, і прихід нового глави країни може створити ризики для реалізації угоди про безпеку.
“З огляду на законодавство Сполучених Штатів, справді, існують ризики щодо дій нового президента за договором про безпеку, поки він не ратифікований. Ми маємо говорити про це правдиво. Зараз договір підписав президент Джо Байден. Але гіпотетично завтра в Овальному кабінеті Білого дому може сидіти нова людина — і вона може або залишити чинним цей документ, або, наприклад, скасувати його. Дійсно, це може трапитися. Але я не вірю, що США підуть на такий крок щодо скасування. Якщо США підуть коли-небудь на такий крок, це означатиме автоматичне самознищення геополітичного позиціонування самих Сполучених Штатів. І їм тоді вже згадають усе — і Афганістан, і так далі”, — наголосив Буряченко.
Якщо порівнювати американський договір про безпеку з Україною та Ізраїлем, то “наш договір ширший”.
“У ньому ми говоримо і про використання російських заморожених активів на підтримку України, і про створення міжнародного військового трибуналу для політичного керівництва РФ. Ми говоримо про співпрацю у ВПК, ми говоримо про інтеграцію ініціативи на підтримку України United24. Усього подібного в договорі з Ізраїлем немає. Що стосується спільного військово-промислового комплексу, то обговорення цього питання зі Сполученими Штатами вже триває”, — зазначив політолог.
Читайте також: Саміт G7: Україна стала однією з головних тем порядку денного
Нагадаємо, 13 червня на полях саміту лідерів країн “Великої сімки” (G7) Україна підписала договори про гарантії безпеки терміном на 10 років з Японією і США.
Читайте також: Дуже сильна угода: договір про гарантії безпеки між Україною та Японією оцінив Буряченко