Через війну Росії проти України в РФ спостерігається не тільки величезний дефіцит трудових ресурсів, але й продуктів харчування. Особливо гостро це питання стоїть у сфері сільського господарства. Хоча для Росії це не в новинку — за радянських часів там спостерігалася схожа ситуація. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“Хто виробляє сільгосппродукцію? Сільгосппродукцію виробляють робочі руки. А якщо шляхом фінансового пилососа всі вільні робочі руки витягують на підприємства військово-промислового комплексу, то в сільському господарстві, також у будівництві, у житлово-комунальному господарстві і т. д. утворюється величезна кількість відсутності людей взагалі. Тобто утворюється ситуація, за якої ніким і нічим ці вакантні місця не можна покрити”, — розповів експерт.
За його словами, нинішня ситуація в РФ з відсутністю кадрів і дефіцитом продуктів є наслідком фінансової політики країни.
“Наразі всі зусилля РФ кинуті на фінансування військово-промислового комплексу, на перегони озброєнь. Тому російське сільське господарство перебуває далеко не на першому місці. Крім того, саме сфера сільського господарства постачає на війну РФ проти України найбільшу кількість живої сили. Сьогодні в цьому сегменті спостерігається колосальна нестача робочих рук”, — пояснив гість студії.
Він також додав, що росіяни вже проходили подібний етап.
“Потрібно просто згадати останнє 10-річчя існування Радянського Союзу. Схожа ситуація була на продуктових полицях у російських магазинах: відсутність продуктів. Тоді теж величезна кількість людей працювала на військово-промисловий комплекс, величезна кількість людей працювала на перегони озброєнь. А сільське господарство було в найжорстокішому загоні. Через катастрофічну нестачу робочих рук до збирання врожаю залучали студентів і школярів. Тому я впевнений, що вже в найближчому майбутньому ми зможемо почути інформацію про те, як російські студенти вирушатимуть на збір картоплі у вересні. І це на тлі порожніх продуктових полиць у магазинах і зростання цін на продукти. Все як у Радянському Союзі”, — резюмував Олег Пендзин.
Читайте також: Економіка РФ на межі руйнування, — Несходовський