Договір у сфері безпеки між Україною та Сполученими Штатами Америки відрізнятиметься від інших, які вже підписав Київ із партнерами. Він не буде стандартним. Судити про це можна, виходячи з того, скільки часу він готується, і того, до яких великих політичних подій він прив’язується. Таку оцінку в ефірі телеканалу FREEДОМ дав політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
Він не сумнівається, що договір стане вагомим внеском у побудову архітектури безпеки України, адже Вашингтон є найважливішим союзником Києва за масштабом допомоги. Не менш важливим є і той факт, що країна-агресор Росія бачить саме в Сполучених Штатах свого головного противника.
“Договір зі Сполученими Штатами, хай навіть у такому форматі, як є — про співпрацю у сфері безпеки — це справді вагомий внесок у побудову архітектури безпеки України. Це не вступ до НАТО, але завжди треба пам’ятати про те, який вигляд ця ситуація має для росіян”, — коментує Левусь.
На його думку, договір зможе запобігти багатьом агресивним діям Кремля.
“Для росіян, для Кремля вона [ситуація після підписання договору] має абсолютно однозначний вигляд. Вони, звичайно, можуть розповідати про те, що це, мовляв, призводить до їхньої гострої реакції. Але насправді вони собі добудовують такі конфігурації щодо цих договорів, щодо системи безпеки, що зрозуміло: попри таку агресивну та радикальну риторику, навпаки, це десь обмежить багато їхніх можливих дій. Це можна гарантувати зі 100-відсотковою гарантією. До речі, я думаю, що, можливо, цього ефекту навіть багато хто і на Заході не розуміє — щодо того, що таким чином вигризається агресивність у Росії та дипломатичний ґрунт з-під її ніг”, — вважає Дмитро Левусь.
Читайте також: Україна і США готуються підписати угоду про гарантії безпеки — деталі від Краєва
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський на полях Азійського саміту з питань безпеки “Діалог Шангрі-Ла” у Сінгапурі провів зустріч із міністром оборони США Ллойдом Остіном. Однією з її тем стала підготовка безпекової угоди між країнами.
Читайте також: Над Україною створюється “парасолька безпеки” до моменту її вступу в НАТО, — Лісний