Режим Путіна тримається на економічних та політичних зв’язках із Китаєм. Сам же Китай починає усвідомлювати, що через війну в Європі він програє набагато більше, ніж виграє на купівлі російських енергоносіїв. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор економічних наук, громадський діяч, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.
“У чому полягає суть успішної політики Китаю за останні 50 років? Він створив технологічні ланцюжки, і більш ніж половина цих ланок, цих ланцюжків зароджуються в Китаї. Тобто Китай виробляє продукти, постачає продукти, а Європа та США їх фінансують та підкидають інновації. Путін, по суті, руйнує ці технологічні ланцюжки, він призводить до того, що запроваджуються санкції, запроваджуються бар’єри, економічні, політичні, й тріщить по швах міжнародна торгівля. Так винен у цьому Путін? Війна Росії проти України? Я думаю, так. Вже товариш Сі усвідомив, що виграючи на дешевому газі та нафті, — так, він купує з дисконтом іноді 30% нафту та газ — але виграє він десятки мільйонів, а програє сотні мільйонів, у десятки разів більше”, — коментує доктор економічних наук.
За його оцінкою, через це й залишається “маленька надія”, що Пекін вплине на Москву. Саме з цього погляду гість ефіру трактує заяву голови КНР Сі Цзіньпіна про необхідність “політичного рішення” війни РФ проти України. Адже, як пояснює Савченко, політичне рішення має базуватись на Статуті Організації Об’єднаних Націй, на принципі суверенітету та територіальної цілісності країн.
“Чи це голослівна заява — сказав і забув? Чи все-таки за цим будуть жорсткі кроки Китаю? Китай тепер по суті став босом Путіна. Чому? Тому що режим Путіна зараз тримається лише на його зв’язках, економічних та політичних, із Китаєм. Якщо цей зв’язок буде розірвано, то удар буде набагато більшим, ніж усі санкції, які до сьогодні було прийнято”, — вважає Олександр Савченко.
Він додав, що Україні не варто сподіватися тільки на те, що західні партнери підштовхуватимуть Пекін до зменшення підтримки Москви, але й самій працювати з Китаєм “сильніше, професійніше”.
Читайте також: Путін привіз із собою до Пекіна майже всіх ключових кремлівських чиновників — причини назвав Божко
Нагадаємо, Путін у четвер, 16 травня, розпочав дводенний візит до Китаю. Цей візит для російського диктатора — перший міжнародний після так званої “інавгурації”.