Збройні сили України (ЗСУ) застосовують різні безпілотні системи — у повітрі, у воді та на землі. Дрони виконують різні функції й дуже ефективні в боротьбі з армією Російської Федерації. Уже цього літа ЗСУ зможуть активно застосовувати безпілотники з автоматичним наведенням. Про це сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”, що воює у складі 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко.
“Дрони та безпілотні системи — це є дуже потужна річ для знищення противника у важкодоступних місцях. Тому безпілотники постійно модернізуються. Застосування рою дронів не буде на фронті найближчі пів року, можливо, рік. Дуже багато деталей, дуже багато нюансів. Але те, що точно на фронті буде працювати цього літа вже активно — це автоматичне наведення”, — сказав він.
Дрони з автоматичним наведенням уже випробовуються на фронті.
“Автоматичне наведення нівелює вплив радіоелектронної боротьби (РЕБ) засобів противника, який впливає на канали управління, на відеоканали й дає можливість переслідувати ціль, яка рухається, з подальшим її знищенням, а також знищує стаціонарні цілі. Ці розробки ведуться дуже інтенсивно. Пробні версії вже з’являються на фронті, і мають перші позитивні результати”, — розповів військовий.
Він зазначив, що ЗСУ застосовують різні безпілотники, які виконують найрізноманітніші цілі — від бойових до гуманітарних.
“До безпілотних систем ми відносимо не тільки те, що перебуває в повітрі, а й ті, які використовуються на воді. Україна — абсолютний лідер у їх виробництві та застосуванні. Нам вдалося знищити понад 25% російського Чорноморського флоту. Додатково до безпілотних систем належить те, що знаходиться на землі, на колесах і на гусеницях. Вони виконують завдання, дуже важливі для збереження життя і здоров’я нашого особового складу — це доставлення гуманітарних вантажів на передній лінії бойового зіткнення, евакуація тяжкопоранених, розмінування, встановлення модулів радіоелектронної розвідки, радіоелектронної боротьби”, — пояснив Федоренко.
Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів і Генеральному штабу створити нову частину збройних сил України під назвою Сили безпілотних систем. Головні завдання:
- створення спеціальних посад і підрозділів для роботи з безпілотними системами;
- забезпечення ефективної підготовки та систематизації досвіду;
- постійне розширення виробництва та залучення найкращих фахівців у цій галузі.
“Промислові потужності досить активно в Україні розвиваються. Тому було ухвалено рішення президентом України Володимиром Зеленським про новий рід військ, який має систематизувати в собі всі системи, про які ми зараз поговорили, організувати потужну підготовку особового складу і також системне, ефективне застосування на полі бою. Я маю помірний оптимізм і вважаю, що ця система буде ефективно працювати вже через вісім місяців в Україні”, — резюмував командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.
Читайте також: Дрон “Баба Яга” — це виключно українська розробка, аналогів якої у світі немає, — Федоренко