Світ уже відчуває загрозу з боку Кремля. Влада Берліна цього року заборонила російські прапори, військову форму, плакати та інші символи і знаки, що можуть бути використані для прославлення агресії РФ, під час заходів 8 і 9 травня. Російські військові марші та пісні також під забороною, повідомляє FREEДОМ.
Відомо, що 8 і 9 травня в Берліні заплановано низку акцій з нагоди завершення Другої світової війни в Європі, зокрема, відбудеться кілька церемоній покладання вінків до радянських меморіалів, а також мітинги біля Бранденбурзьких воріт і в урядовому кварталі.
В Естонії на кордоні з Росією другий рік поспіль 9 травня висміють Володимира Путіна. Як повідомили в Міністерстві культури країни, на честь Дня Європи на стінах Нарвського замку вивісять прапори Естонії, Європейського Союзу та України. А ще плакат із написом: “Путін — воєнний злочинець”. Тут також заборонили публічні зібрання та російську символіку. Як зазначила місцева влада, вшановувати пам’ять загиблих цілком законно, але під забороною підтримка агресії Кремля.
Латвійські правоохоронці 9 травня працюватимуть у посиленому режимі. У Державній службі безпеки заявили про можливі провокації. Поліцейські просять громадян повідомляти про такі випадки. Крім того, у країні заборонено використання символіки тоталітарних режимів і символів на підтримку агресії та воєнних злочинів. Зокрема, не можна розгортати російський прапор або вмикати пісні, що прославляють війну і країну-агресора.
У Нью-Йорку організація “Російська молодь Америки” провела ходу, відому як “Безсмертний полк”. Учасники назвали свій парад “Герої Другої світової”. І запевняли, що їхня акція аполітична. З цим не згодні українські активісти та представники інших країн. Поруч вони провели свою акцію — люди вийшли з плакатами: “Стоп рашизм, стоп фашизм” і закликами: “Ні війні”.
“Це лицемірство — використовувати перемогу, тему війни як інструмент пропаганди. Розповідати людям про те, що тільки росіяни виграли й брали участь у Другій світовій війні”, — заявила українська активістка Валентина Бардакова.
Читайте також: “Велику перемогу” росіяни використовують як індульгенцію, що виправдовує сучасний реваншизм РФ — думка історика