Між США та Ізраїлем виникли розбіжності щодо проведення операції в Рафасі, — військовий експерт

Прапори Ізраїлю та США. Фото: aa.com.tr

Операція в Рафасі затримується через розбіжності між США та Ізраїлем. Уряди країн поки що не можуть дійти до єдиного знаменника у розв’язанні питання про гуманітарну ситуацію на тлі військової операції. Про це сьогодні, 6 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив ізраїльський військовий експерт Давид Гендельман.

“Основна причина, чому операція Ізраїлю в Рафасі затримується вже на понад два місяці, — через розбіжності між американською адміністрацією та ізраїльським урядом. На думку американців, операцію в Рафасі можна і не проводити. Ізраїльський уряд вважає це неможливим, оскільки там залишаються ще чотири батальйони ХАМАСу і їх потрібно розгромити, щоб наблизитися до офіційно заявлених цілей війни”, — пояснив військовий експерт.

Він зазначив, що зі свого боку Сполучені Штати наполягають, що операція Ізраїлю в Рафасі призведе до погіршення гуманітарної ситуації в регіоні.

“Ізраїль підготував програму з евакуації мирного населення, а також надав США можливі зусилля, щоб мінімізувати кількість жертв серед мирного населення під час операції. Але все одно наполягає на її проведенні”, — розповів Гендельман.

За його словами, попри розбіжності Ізраїль зацікавлений у тому, щоб дійти компромісу в цьому питанні зі США.

“Ізраїлю посваритися зі Сполученими Штатами було б нерозумно, оскільки вони надали дуже велику військову допомогу і політичну підтримку. Крім того, нині Ізраїль дуже сильно залежить від США, тому, мені здається, він буде шукати якийсь розумний компроміс у цьому питанні”, — констатував експерт.

Він також звернув увагу на те, що розбіжності щодо того, проводити операцію в Рафасі чи ні, є не тільки в Ізраїлю і США, але й усередині самого ізраїльського суспільства.

“Наразі ізраїльське суспільство також розділене дилемою — угода зі звільнення заручників чи операція. Зрозуміло, що великомасштабна операція стане причиною припинення переговорів про заручників. Їхня доля стане туманною і немає впевненості в тому, що вони повернуться живими. Тому певна частина суспільства вимагає піти на поступки ХАМАСу, аби звільнити заручників. Але є й інша частина суспільства, і вона дуже значна, яка вимагає проведення операції, тому що інакше військові цілі операції не будуть досягнуті. Якщо Ізраїль не розгромить ХАМАС, це дасть сигнал сильнішим ворогам Ізраїлю про те, що на нього можна буде нападати й залишитися безкарним”, — каже експерт.

Читайте також: Ситуація на Близькому Сході: чи можлива угода про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше державний секретар США Ентоні Блінкен зажадав від ХАМАС прийняти пропозицію Ізраїлю про припинення вогню.

Прямий ефір