Китай не може замінити для Росії європейський ринок газу. Про це сьогодні, 4 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус.
“Будемо сподіватися, що Росія продаватиме до Європи ще менше газу, оскільки зараз серйозно обговорюють питання включення скрапленого природного газу (СПГ) до пакета санкцій, ухвалення якого очікують наприкінці травня — на початку червня. Оскільки експорт СПГ до Європи — єдина ниточка, яка залишилася для системних зв’язків. Плюс ще залишки транзиту через Україну”, — сказав він.
Експерт оптимістичний щодо заборони імпорту Європою російського СПГ, оскільки не тільки Швеція висловилася за припинення цього імпорту з Росії, а й Німеччина, а також Бельгія. А Бельгія — це основне місце для транзиту російського газу через морський порт Брюгге.
“Тобто за цю заборону виступають не тільки наші друзі зі Східної Європи (які традиційно добре налаштовані стосовно України та погано до Росії), а вже й традиційні країни старої Європи”, — констатував Гардус.
У Росії немає варіантів повноцінно замінити європейський ринок газу. Були великі надії на Китай, але вони не виправдалися. Зараз Китай отримує російський газ трубопроводом “Сила Сибіру”, і не зацікавлений в отриманні скрапленого природного газу з РФ.
“У найкращі роки експорт із Росії до Європи становив 180 млрд кубометрів, а газопровід “Сила Сибіру” — це всього 50 млрд кубометрів, тобто менше третини. При цьому ціна для Китаю — з величезними знижками. І не йдеться про збільшення обсягів поставок. Також Китай не торпедує тему з СПГ. У Китаї виступають за диверсифікацію поставок газу. І Росія ніколи не була великим гравцем на китайському ринку СПГ, там також беруть участь Америка, Австралія, Катар та інші країни, і Китай не хоче збільшувати частку Росії”, — пояснив експерт.
Читайте також: Європа планує відмовитися від російського скрапленого газу — подробиці (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, збитки російського “Газпрому” в 2023 році перевищили 629 млрд рублів (майже 6,8 млрд дол.). І це після чистого прибутку в понад 1 трлн рублів (13 млрд дол.) роком раніше. Такі дані оприлюднено у звіті компанії. Це — найгірший результат за всю історію “Газпрому”. На думку аналітиків, РФ назавжди втратила європейські ринки.
Читайте також: “Газпром” відзвітував про рекордні збитки — війна б’є по газовому бізнесу Росії: деталі (ВІДЕО)