У Російській Федерації посилюють мобілізаційні заходи. Малоймовірно, що Путін після “інавгурації” в травні оголосить мобілізацію, як це було восени 2022 року. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 квітня, військовий оглядач Денис Попович.
“Я б не розраховував на те, що 7 травня Путін проведе “інавгурацію”, а 8 травня вийде і скаже: “Ми оголошуємо мобілізацію”. Я не думаю, що це буде. Найімовірніше просто посилять мобілізаційні заходи на наявному рівні”, — сказав Попович.
За його словами, у низці регіонів Російської Федерації істотно підвищуються одноразові виплати тим, хто погодився укласти контракт і вступити на службу до збройних сил Російської Федерації, щоб потім піти на війну проти України.
“Виплати збільшуються десь на 40%, десь удвічі, а десь і втричі. У деяких регіонах, якщо раніше виплати становили близько 200 тис. рублів, то зараз вони можуть і до 1 млн рублів доходити. Тобто відразу людина на руки отримує 1 млн рублів після укладення контракту. Далі вона може розпоряджатися грошима, як хоче: погасити борги, віддати родині, як завгодно. Це дуже суттєві грошові вливання. І ось такими “пряниками”, за рахунок грошей, очевидно, Російська Федерація може посилити приховану мобілізацію і таким чином домогтися збільшення чисельності військ”, — зазначив Попович.
Оглядач вважає, що такої мобілізації, як була в РФ восени 2022-го, не буде.
“Того, що було восени 2022 року, не буде. Мовляв, оголошуємо мобілізацію — все для фронту, все для перемоги. Ні, вони просто, очевидно, будуть активізувати ті заходи, які відбуваються вже зараз”, — резюмував Попович.
Читайте також: Втрати РФ зростають набагато швидше, ніж потенціал мобілізації, — Коваленко
Як повідомлялося раніше, наймасовіший за 10 років призов на військові збори оголосили у Московській області. Указ Путіна про призов тих, хто перебуває в запасі, почав діяти з 1 березня.