Війна такого типу, яку веде зараз Росія проти України, не про економіку і території. Є спроба країни-агресора реалізувати свій комплекс всепоглинаючої ненависті. Вони прийшли знищити нас. Тому Україна потребує негайних рішень. Необхідно тут і зараз ухвалити рішення про захист неба, про те, що потрібно прибрати російську тактичну авіацію, надати необхідні інструменти для боротьби з російською агресією. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Ось зараз, саме тут і зараз, важливо ухвалити рішення про закриття неба, про те, що потрібно прибрати російську тактичну авіацію, наситити Україну необхідним інструментом. Тому що війна цього типу, яку ми зараз бачимо в Україні, це війна не про економіку, не за території. Тут немає суперечки якоїсь між двома країнами, які дотримуються певних правил, тут є спроба однієї сторони — це Росія, країна-агресор, реалізувати свій комплекс величезної, всепоглинаючої ненависті. Вони прийшли вирізати нас. Ось це, звичайно ж, має бути зрозуміло для наших партнерів”, — сказав Подоляк.
За його словами, зараз риторика європейських лідерів істотно змінилася. Чіткі та рішучі заяви прозвучали практично від усіх лідерів тих чи інших країн Європейського Союзу, за винятком хіба що Угорщини.
“Заяви лунають, риторика змінилася. Але все-таки брати на себе відповідальність і примушувати виконувати щось, уже ухвалене рішення, поспішають не всі. Наприклад, уже ухвалено рішення — необхідно дати Україні додатково шість систем “Петріот”. І потрібно не просто заявити про це, а вирішити логістично, хто, як і в які терміни буде це робити”, — зазначив спікер.
Своєчасність дуже важлива, про це потрібно постійно говорити на міжнародній арені і показувати наслідки несвоєчасно ухвалених рішень, вважає Подоляк.
“Я розумію, що фотографії зруйнованого центру Дніпра, коли відбулося влучання в багатоквартирний будинок чергової російської ракети, не викликають таких гострих емоцій, як на початку війни. Але, менше з тим, потрібно продовжувати про це говорити. Говорити про те, що кожен день — це конкретні, я прошу вибачення за цей натуралізм, літри людської крові, яку можна зберегти, але яку, на жаль, Росія навмисно пускає, тому що їй це подобається… А ми не можемо це зупинити через елементарний дефіцит інструментів”, — резюмував Подоляк.
Читайте також: Країни НАТО можуть передавати Україні системи ППО, навіть якщо це вплине на їхню обороноздатність, — Столтенберг
Раніше Михайло Подоляк сказав, що Україні потрібна активація дій з боку партнерів у плані надання військової допомоги.