“Це необхідність поточного моменту”: Макрон закликає підтримувати Україну (ВІДЕО)

Еммануель Макрон. Фото: president.gov.ua

Прискорити перехід держави до військової економіки зажадав президент Франції Еммануель Макрон. Про це він повідомив на зустрічі з главами компаній військово-промислового комплексу. За словами президента, країна вже потроїла темпи виробництва САУ Caesar, які поставляє в Україну, повідомляє FREEДОМ.

Влітку 2022 року президент Франції Еммануель Макрон анонсував старт “коперніканської революції” в обороні. Це означало перехід країни на рейки військової економіки. Зокрема, передбачалося, що державна компанія з виробництва пороху Eurenco надаватиме 80% своєї продукції Києву. Як повідомляє видання Le Monde, нещодавній візит французького президента на завод компанії, окрім закладення фундаменту нової виробничої лінії боєприпасів у Бержераку, ознаменував відродження держкомпанії.

“Це необхідність поточного моменту — витримувати, надавати Україні зброю, необхідну для опору. Я переконаний, що це геополітична реальність, у якій ми житимемо протягом тривалого часу. І я думаю, що це важливо мати на увазі. Світ, про який ми говоримо, не зупиниться, якщо війна закінчиться завтра, тому що в Росії останнім часом відбувається масштабне переозброєння. І тому, що ви бачите по всій Європі збільшені військові витрати, збільшення замовлень і по всьому світу зміну геополітики”, — заявив президент Франції Еммануель Макрон.

The Insider відзначив різку зміну риторики французького президента. Видання пише, що від самого початку війни Росії проти України Макрон був не таким категоричним. Поворотним моментом стала заява президента Франції в березні 2024 року про можливе відправлення західних військ в Україну. Як пояснюють аналітики, найважливіша аудиторія для останніх заяв Макрона знаходиться в Кремлі.

“Російська концепція перемоги передбачає розкол і слабкість Заходу. У той час як бездіяльність деяких країн, здавалося, підтверджувала ці припущення, позиція Макрона їх перекреслює”, — сказав у коментарі виданню The Insider старший радник Центру аналізу європейської політики Едвард Лукас.

На думку експертів, більшість французів підтримує порядок денний Макрона. Як зазначають аналітики, всупереч сильним лівим настроям у Франції ідея відправити війська в Україну має популярність. Навіть симпатик Москви Марі Ле Пен підхопила таку риторику нинішнього президента Франції. Політики для підвищення рейтингів часто беруть на озброєння те, що популярно в суспільстві.

“Це свідчить про те, що ідея не просто народилася в голові політика, вона вже десь витала і в суспільстві. Тобто Макрон і його команда вважали цю можливість як і на геополітичному рівні, так і на внутрішньому рівні. І тому, якщо він і далі буде грамотно артикулювати це суспільству і грамотно підтягне лідерів інших країн за собою, то підтримка буде тільки зростати”, — висловив думку політолог Олег Лісний.

Раніше Еммануель Макрон анонсував участь Франції в саміті миру, який відбудеться у Швейцарії в червні. За його словами, Франція тісно співпрацює з усіма країнами, які прагнуть підготувати умови для миру на основі міжнародного права. Передбачається, що в саміті візьмуть участь близько сотні країн.

Читайте також: РФ істерично реагує на заяви Макрона і посилює підтримку своїх агентів впливу — розбір Шамшура

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон раніше заявляв про можливе направлення в Україну військ НАТО.

Прямий ефір