Росія намагається боротися з позасудовими стратами за допомогою абсолютно середньовічної статті про кримінальну відповідальність за добровільну здачу в полон. Про це сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.
Вона переконана, що за цією новою статтею у судах буде багато справ.
“Сама поява кримінальної статті… Ця стаття жахлива, абсолютно середньовічна, але її поява передбачає, що не можна розстрілювати людей за спробу здачі в полон на місці. Загородзагони, знамениті “пригожинські” кувалди, вони ж були в ходу до того, як з’явилася ця стаття. Власне, й після того. А стаття говорить — давайте їх хоча б судити. Не дуже сильно це допомогло позасудовим стратам”, — сказала вона.
Романова зазначила, що в РФ ще за радянською логікою вважається, що треба загинути, але не потрапляти в полон. Водночас вона наголосила, що, попри введення згаданої статті, позасудові страти тривають.
Директорка фонду “Русь Сидящая” також звернула увагу, що під час обмінів Росія вважає за краще забирати не мобілізованих, а колишніх ув’язнених.
“Дивовижна абсолютно російська сторона воліє забирати російських військовополонених, тих самих ув’язнених, тих самих “зеків”. Чому? Тому що ніби як, якщо ти забираєш вільних, забираєш контрактників, забираєш мобілізованих, то тобі важко їх відправити ще раз на війну після полону, а тут ув’язнений, і ти йому кажеш — йди досиджувати у в’язницю або знову на фронт. І він знову йде на фронт. Знову ж таки, таке раціональне, цинічне використання людських ресурсів ось таким чином. Беремо просто багаторазових”, — акцентувала Романова.
Читайте також: Уцілілих учасників залишилося менше половини — що відомо про російський загін “Шторм” (ВІДЕО)