В армії РФ повернули загороджувальні загони, до яких залучають зокрема й колишніх співробітників Федеральної служби виконання покарань (ФСВП). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів глава берлінського відділення правозахисної організації “Русь Сидящая” Юрій Боровських.
Він нагадав, що в Росії є спеціальні колонії, де відбувають покарання колишні співробітники ФСВП, судді, прокурори тощо. Саме звідти їх вербують на війну проти України.
“Кілька тижнів тому була просто ціла хвиля ув’язнень серед співробітників ФСВП. Але навряд чи це пов’язано з тим, що раптом вони стали якось погано виконувати свою роботу, стали красти, стали скоювати злочини, звісно ж, це все було й раніше. Просто зараз виникла потреба працювати з ув’язненими, які вирушили на війну в Україну, саме на поле бою, зокрема це і загородзагони, це і згаданий вами “Шторм-z”. Тому така потреба є, і, звичайно ж, серед співробітників та колишніх співробітників знайдуться люди, які будуть готові займатися цим завданням”, — сказав Боровських.
Він вважає, що досить велика кількість людей, які вирушають на війну проти України, роблять це добровільно, піддавшись впливу пропаганди.
“Але мені здається, що коли вони туди приїжджають, картина зовсім не та, яку вони собі уявляли. На війні потрібно воювати, потрібно вбивати. А можливо, багато хто до цього був не готовий. І тому для того, щоб їх мотивувати, щоб вони були готові йти в бій, потрібні загороджувальні загони. До слова, видання “Вот Так” пише зокрема і про загородзагони для загородзагонів, тобто самі загородзагони не завжди справляються. Тому ми можемо говорити про те, що в російській армії існує проблема мотивації та взагалі, в принципі, професіоналізму тих людей, які туди відправляються”, — сказав Боровських.
Він нагадав, що під Бахмутом загинуло дуже багато російських в’язнів, бо саме їх російське командування кидало в “м’ясні штурми”.
“І це були, загалом, найменш професійні, найменш досвідчені люди, яких, відверто кажучи, російському командуванню було не шкода, їх можна було пустити на забій”, — сказав голова берлінського відділення правозахисної організації “Русь Сидящая”.
Він також наголосив, що в Росії в’язниця й армія були пов’язані давно, про це можна говорити й аналізуючи воєнні злочини, вчинені в Бучі.
“Якщо згадати трагічні події в Бучі, подивімось, хто там був. Там були російські солдати з Рубцовська. Рубцовськ — це невелике місто в Алтайському краї, дуже далеко в Сибіру. І це місто примітне тим, що там дуже багато колоній. По суті справи, колонії — це містоутворювальне підприємство. Відповідно, серед тих російських солдатів, які були в Бучі, дуже багато дітей співробітників системи ФСВП. І ті звірства, які ми бачили, звичайно ж, це продукт російської в’язниці зокрема”, — сказав Боровських.
Читайте також: Тенденція дезертирства в армії РФ зберігається з 2022 року, — Антонюк
Нагадаємо, раніше генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж заявив, що з початку повномасштабної війни РФ проти України до 90% особового складу професійної російської армії вже виведено з ладу, на зміну прийшли мобілізовані росіяни.