Тенденція до втечі з російської армії зберігається з 2022 року, але останнім часом особливо зросла кількість дезертирів через збільшення і кількості мобілізованих. Деморалізація армії РФ відбувається і тому, що активно використовуються загороджувальні загони, а ставлення командування до рядових солдатів дуже жорстоке. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політичний експерт, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Антонюк.
“Насправді тенденція дезертирства зберігається ще з 2022 року. Кількість дезертирів збільшилася, тому що кількість мобілізованих теж збільшується. Їм не вдалося зробити бліцкриг, і окупація території дається великою ціною. Тому деморалізація в армії Росії дуже і дуже велика. Солдатів в армії РФ використовують як “гарматне м’ясо”. Ба більше, є дуже жорстоке ставлення командування до рядового складу. Тобто там можуть навіть стріляти в коліно. Загородзагони мають місце на фронті. Це впливає на загальний настрій особового складу”, — зазначив він.
Багато російських військових здаються в український полон і бояться повертатися на територію Росії.
“Далеко не всі полонені хочуть повертатися на територію Росії, розуміючи, що їх можуть кинути назад на фронт. Умови життя в полоні в них набагато кращі. Але тому з боку України ми робимо все, що ми можемо робити”, — констатував він.
Читайте також: У Росії проти пенсіонерки порушили справу про “заклики до тероризму” через коментарі в Telegram-каналі FREEДОМ, — ЗМІ