Унікальні рецепти та незвичайна форма: як підприємець зі Слов’янська відновив бізнес під час війни (ВІДЕО)

Микола Мальченко. Скриншот: uatv.ua

У Дніпрі переселенець зі Слов’янська відкрив заклад громадського харчування, де готує страви за унікальною рецептурою і незвичайної форми. До себе на роботу взяв ще кілька співробітників, які були змушені через війну покинути свої домівки, інформує FREEДОМ.

За формою, як літаюча тарілка, і вагою пів кіло такий бургер є основною стравою в закусочній Миколи Мальченка.

“Це винахід, якого немає ніде у світі. Якщо десь таке знайдете напишіть мені, щоб я знав, що не перший це зробив”, акцентував чоловік.

Микола підприємець зі Слов’янська Донецької області. Чоловік був змушений релокувати свій бізнес у Дніпро. Своє перше кафе він відкрив за три місяці до початку повномасштабного вторгнення Росії в рідному місті, але через регулярні обстріли зрозумів, що треба переїжджати.

“У цього бізнесу великий потенціал. І це світовий проєкт. Він має вийти за межі Дніпра і навіть України”, вважає Мальченко.

Для того, щоб у новому місті відновити свій бізнес, Миколі були потрібні кошти. Спочатку він влаштувався слюсарем у тролейбусному депо та підробляв на будівництвах.

“Після переїзду в Дніпро я робив фасадні роботи. Потрібні були гроші, щоб його відкрити. І подавав на гранти від держави. Отримав один грант на 250 тисяч”, розповідає підприємець зі Слов’янська.

Ще два гранти на загальну суму 200 тис. чоловік отримав від міжнародних організацій, що дало змогу Миколі відкрити дві точки швидкого харчування. На одній працює сам, на другій працевлаштував ще двох внутрішньо переміщених. Вони випікають коржі для ланчбургера за рецептом підприємця.

“Це винахід самого рецепта тіста. Я три роки його випробовував”, ділиться Мальченко.

У Дніпрі кафе працюють чотири місяці. Микола мріє розширити бізнес: до п’яти бургерних у місті. Каже, хоче дати позитивний приклад іншим підприємцям-переселенцям.

“Микола релоцював самостійно. І це ще більше заслуговує на повагу. Тому що це ресурси, його особисті, його родини. Але людина руки не склала, а намагається не просто вижити, а втілювати в життя свою ідею, свою мрію”, наголошує начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва Дніпровської міської ради Ірина Журавльова.

Від початку повномасштабної війни до Дніпра переїхали понад 50 підприємців, 14 із них уже відновили свою справу.

Читайте також: Першу підземну школу в Україні побудували в Харкові: як виглядає навчальний заклад (ВІДЕО)

Прямий ефір