Представники 57 держав узяли участь у конференції “Відновлення справедливості для України”, водночас 44 із них підписали підсумкову декларацію, у якій висловлено підтримку створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії та використання заморожених активів на користь України. Київ у Гаазі представляв міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує FREEДОМ.
“Шановні колеги, дозвольте мені бути відвертим. Українці вимагають справедливості зараз, а не у віддаленому майбутньому. Вони не хочуть чути, що правосуддя буде відновлено. Вони хочуть бачити війну не тільки на полі бою, а й у залах суду, і в реальних містах”, — заявив керівник українського зовнішньополітичного відомства.
З таким закликом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив на конференції “Відновлення справедливості для України” в Гаазі. У своєму зверненні до учасників зустрічі він акцентував і на вагомих результатах співпраці:
- Створення Міжнародного центру з розслідування злочину агресії проти України;
- Міжнародний кримінальний суд видав перші чотири ордери на арешт високопоставлених кремлівських високопосадовців, з Володимиром Путіним включно;
- Також запрацював і міжнародний Реєстр збитків від агресії Росії.
“Українці прагнуть справедливості. Ці жахливі злочини, скоєні Росією, не можуть залишитися безкарними, тут немає місця недоторканності. Надзвичайно важливо, щоб міжнародна спільнота працювала разом, щоб відповідальні особи опинилися за ґратами. Важливо продовжувати підтримувати розслідування”, — наголосила міністерка закордонних справ Нідерландів Ханке Брюінс Слот.
Через відеозв’язок до конференції долучився президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що міжнародна спільнота має забезпечити покарання для кожного потенційного агресора. А російські активи мають бути витрачені на тих, кого російський диктатор хотів знищити.
“Разом із багатьма країнами та лідерами працюємо над конфіскацією російських активів і доходів від них. Усе це має працювати для людей, яких Путін хотів знищити цією війною. Починає роботу і Реєстр збитків, і критично важливо, щоб уже цього року були створені також комісія з розгляду заяв і компенсаційний фонд як ключові елементи запланованого механізму відшкодування збитків. Я прошу всіх вас не відступати від нашої спільної лінії — від лінії справедливості”, — акцентував лідер.
Україна потребує допомоги союзників, наголосив комісар Європейського Союзу з питань юстиції Дідьє Рейндерс. Він упевнений: вкрай важливо зберегти темп політичної та фінансової підтримки України і в майбутньому.
“Щоб відродити все, відновити зобов’язання, зробити всі необхідні наступні кроки на шляху до відновлення справедливості для народу України та забезпечення того, щоб Росія понесла відповідальність за свої дії, — ми маємо обговорювати ці питання й надалі”, — вважає комісар Європейського Союзу з питань юстиції Дідьє Рейндерс.
Особливу увагу учасники конференції “Відновлення справедливості для України” приділили створенню спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
Так, політичну декларацію конференції підписали 44 держави. У ній висловлено підтримку створенню спецтрибуналу щодо злочину агресії, а також ініціативам щодо використання заморожених російських активів на користь України.
Читайте також: Росія заслуговує на свій “Нюрнберг”, — політолог про створення трибуналу за злочини проти України
Нагадаємо, конференція “Відновлення справедливості для України”, у якій брали участь 57 країн світу, відбулася 2 квітня в Гаазі (Нідерланди). На заході обговорювали результати документування та розслідування злочинів, скоєних російськими окупантами на території України.