Теракт у концертному залі “Крокус Сіті Хол” продемонстрував хиткість позиції російського диктатора Володимира Путіна, а також неготовність апарату безпеки Росії до відповідних викликів, пише The Times. На думку видання, послідовність подій, які відбуваються в Росії, показує, як Путін поступово втрачає контроль, інформує FREEДОМ.
“Звичайно, однією з причин є зацикленість Путіна і російського уряду на передбачуваній загрозі, яку НАТО, США і Захід представляють для Росії”, — вважає керівник досліджень Євразійської програми Інституту досліджень зовнішньої політики Роберт Гамільтон.
Аналітики стверджують — у Путіна почалася паніка. Російський диктатор починає втрачати контроль у своїй же країні та вдається до найнижчих методів диктатури. Відразу ж після затримання до підозрюваних у теракті в “Крокусі” застосували тортури. Одного із затриманих привезли до зали суду в несвідомому стані.
“Тортури підвищують рівень жорстокості в суспільстві, а саме суспільство у своєму розвитку спускається на щабель нижче. Якщо держава допускає тортури щодо підозрюваних у тероризмі, то вона може проявити незаконне насильство й до решти громадян”, — йдеться в заяві правозахисного об’єднання “Команда проти тортур”.
Коли розвідка США попереджала про те, що бойовики ІДІЛ готують теракт у Москві, Путін назвав це провокацією і попередження проігронував. Тепер, як пишуть журналісти The Times, росіяни, які розраховували на захист з боку сильного лідера, бояться за своє життя.
“Повернення ісламістського терору в Росію було одночасно передбачуваним та проігнорованим. Втручання Путіна в Сирію з метою підтримати м’ясника Асада принесло йому мало друзів. Центральноазіатські республіки відчувають його слабкість… Путін посилить обмін розвідданими про ІДІЛ з Туреччиною, Китаєм, Іраном і Північною Кореєю”, — пише The Times.
На думку експертів, Путін обов’язково скористається терактом для чергового закручування гайок. У Держдумі РФ уже обговорюють скасування мораторію на смертну кару. Так, голова партії “Справедливая Россия” Сергій Миронов запропонував провести референдум про повернення смертної кари. Водночас спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що для повернення смертної кари “не потрібно ніяких референдумів, достатньо рішення Конституційного суду”.
“Путінський режим — це не тільки режим військових злочинців, а й політичних мародерів. Щоразу, коли відбувалися теракти, починаючи з 1999 року — вибухи будинків, Беслан, “Норд-Ост” тощо — Путін завжди цим користувався для того, щоб закрутити гайки, скасувати вибори тощо. Тому вони намагаються зараз вивернути цей теракт собі на користь”, — сказав російський опозиційний політик Дмитро Гудков.
Відповідальність за теракт у “Крокус Сіті Холі” взяло на себе угруповання “Ісламська держава”. У Білому домі підтвердили інформацію про те, що його організаторами і виконавцями були бойовики ІДІЛу, та заявили, що про причетність до трагедії України немає жодних доказів.
Читайте також: Повернення смертної кари в Росії: чи може це статися і якими будуть наслідки — думки експертів
Раніше політолог Володимир Фесенко висловив думку, що теракт у “Крокус Сіті Холі” (Crocus City Hall) — це грандіозний провал силових структур РФ, які зосередилися на війні Росії проти України та втратили контроль всередині країни. Володимиру Путіну зараз необхідно публічно покарати когось, але це стало для диктатора проблемою, адже він залежний від силовиків.