Про повне ембарго на російське та білоруське зерно наполягають низка країн Європейського Союзу — Балтії, Чехія, Польща. Але ЄС навряд чи на нього зважиться, найімовірніше, це будуть квоти. Таку думку сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За його словами, є певні країни в Євросоюзі, які працюють по російській пшениці, що є основним експортним товаром РФ.
“І щоб не створювати довготривалих дискусій з приводу повної заборони, а росіяни для утримання власного ринку дають ще з непоганими преміями цей продукт споживачеві, скоріш за все, Європейська комісія для того, щоб швидко ухвалити необхідні рішення, які, скоріш за все, увійдуть до 14-го пакету санкцій, піде на квотування. Найімовірніше, ці квоти будуть невеликими, у межах уже досягнутих норм. Але в будь-якому разі це обмежуватиме зростання експорту продовольчих товарів не тільки з Росії, а й Білорусі до Євросоюзу, і якимось чином це заспокоїть європейських аграріїв, які досить жорстко протестують проти якого б то не було імпорту продовольчих товарів до Євросоюзу”, — сказав Пендзин.
На думку економіста, 14-й пакет санкцій ЄС вийде досить швидко.
“Як правило, вони оголошують про той чи інший пакет санкцій тоді, коли досягнуто принципової згоди всіх країн Євросоюзу щодо набору, який буде проголошено в цьому пакеті. 2022 року ЄС зміг видати на-гора 9 пакетів санкцій. Це не прив’язується до якоїсь конкретної дати, це просто результат попередніх домовленостей”, — пояснив він.
Також Пендзин зазначив, що, якщо, наприклад, деякі країни ЄС — Угорщина та Словаччина, як правило, дуже обережно підходять до виникнення нових санкційних пакетів, то позиція їхніх внутрішніх аграріїв сьогодні настільки жорстка, що, на думку економіста, запровадження квот на російські сільгосппродукти точно не викличе серйозних заперечень у лідерів цих країн.
Читайте також: Необхідно повністю припинити торгівлю з Росією, — депутат Європарламенту
Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав до жорсткішого санкційного тиску на країну-агресора. За його словами, половина Європи продовжує торгувати з Росією і Білоруссю, і це необхідно виправити. За санкції на харчові продукти та сільгосппродукцію з Росії та Білорусі й навіть негайне повне ембарго висловилися депутати Європарламенту. Досі ця категорія товарів не потрапляла під економічні обмеження ЄС.