Навіть найбільший російський бізнес зараз не захищений від відбирання власності. Для цього можуть придумати будь-який привід. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсіц, коментуючи націоналізацію підприємств в РФ під приводом порушень під час приватизації в 90-х роках.
“Спочатку це не так сильно, здавалося б, мало зачепити великий бізнес. Здебільшого, йшли по дрібних і середніх, але після того, як Путін сказав, що в нас тепер нова еліта — ті, хто воював і кров’ю доводив вірність батьківщині, а не ті еліти, які набили гаманці в 90-х роках, ми почали думати, що і за великим бізнесом прийдуть, і в нього теж можуть почати забирати, тому що потім намагатимуться це продати, отримати якісь гроші в бюджет”, — сказав він.
За словами економіста, йде ніби такий кругообіг власності в Росії, він відбувається постійно, але зараз, схоже, він дістанеться навіть на частку найбагатших росіян.
“Найбагатших прихильників влади, навіть мільярдери можуть потрапити під відбирання власності. Тому що прокуратура зараз забирає під трьома приводами: порушення правил приватизації 90-х років, підприємство є стратегічно значущим для РФ, і підприємство продає в ті країни, які є “ворожими” стосовно Росії. Практично під це можна легко підвести більшість компаній-експортерів, включно з тими, хто продає алюміній та інші кольорові метали. Вони можуть опинитися теж у цій когорті тих, яких націоналізуватимуть і потім знову продаватимуть”, — розповів Ліпсіц.
Професор констатував, що все це тепер стає можливим.
“Виступав президент Російського союзу промисловців і підприємців Шохін і сказав: “Ви хоч якось визначитеся, а то ми сидимо і не знаємо, за ким завтра прийдуть”. Таке висловлювання в стилі 37-го року, що у двері вночі постукають і в чорний воронок поведуть. Тепер ніхто навіть із членів російського союзу, як його називають у Росії “профспілка олігархів”, не знає, у кого заберуть власність. Ось забрали в невеликого олігарха 700 млн дол. майна, була оцінка багатства, схоже, ще й посадять”, — додав Ігор Ліпсіц.
Читайте також: Економіка Росії йде дорогою до СРСР, а всі гроші спалюються у вогні війни, — російський професор
Нагадаємо, перед виборами президента РФ Центробанк гальмував інфляцію та інші несприятливі процеси в російській економіці. За словами Ліпсіця, після виборів все зміниться. У планах — реформа системи оподаткування.