Резерви для мобілізації в Росії скорочуються: зменшується кількість ув’язнених і трудових мігрантів. Замість цього режим звертається до найманців і вихідців з російської глибинки, обіцяючи їм щедрі грошові винагороди за участь у повномасштабній війні проти України. Про це сьогодні, 16 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.
“Ви знаєте, я думаю, що часткова мобілізація буде. Річ у тім, що дійсно зараз закінчується багато резервуарів, звідки Путін черпав своїх вояків. Перш за все, закінчується такий прекрасний і зручний резервуар як ув’язнені”, — сказала вона.
Як вона зазначила, російська система постачає нових ув’язнених значно повільніше, ніж їх забирають на війну.
“Тим паче що саджають дедалі більше політичних, а політичних за законом на фронт брати не можна. І я прекрасно розумію укладачів закону, вони (ув’язнені з політичних мотивів, — ред.) спропагандують усю армію, а вона й так у нас на голову слабка”, — наголосила Романова.
За її словами, кількість трудових мігрантів, особливо з Центральної Азії, яких активно вербували на фронт, також поступово скорочується.
“Ми бачили, як їх “добре” забирали: з мечетей, хапали на вулицях, приходили на робочі місця, де зазвичай працюють мігранти… І я не бачу, щоб після всього цього був сплеск прибуття нових мігрантів, які шалено хочуть на війну. Цього немає. Ми бачимо зарубіжних найманців: африканців, індусів, вихідців зі Шрі-Ланки, — однієї з найбідніших країн світу. Але це люди, які потрапили на фронт обманом. Усі резервуари вичерпано. Що залишається? Залишається, як і раніше, російська глибинка, і там, як і раніше, повно охочих, ідеться, звісно, про гроші та про соціальні ліфти, але я думаю, що і до кінця 2024 року ця ділянка теж буде вичерпана”, — підсумувала Ольга Романова.
Читайте також: Російська влада боїться руху дружин мобілізованих навіть сильніше, ніж опозиції — думка
Раніше громадський діяч, директор фонду “Свободная Россия” на Південному Кавказі Єгор Куроптєв заявив, що нова хвиля мобілізації для російського режиму представляє серйозні політичні ризики, і влада, ймовірно, уникатиме її. Однак можливі спроби влади запустити пропагандистську кампанію після президентських виборів для мобілізації народу проти України.