Тільки на деокупованих територіях України понад 2 млн гектарів землі потребують розмінування, — Марчук

Розмінування в Донецькій області. Фото: Facebook/ДСНС

Заміновані поля стали однією з основних проблем для українських сільгоспвиробників. Про це сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“Заміновані поля — фактично це одна з головних проблем, яка зараз заважає товаровиробникам почати вирощувати свої культури. І в цьому питанні нам доведеться ще багато років розбиратися, тому що за всіх наших зусиль самостійно, як державі, так і аграріям впоратися з цим завданням фактично неможливо”, — сказав він.

За даними Марчука, є певний прогрес, тому що у 2023 році понад 200 тис. гектарів землі було передано після розмінування для проведення сільськогосподарських робіт. У поточному році заплановано розмінувати до 500 тис. гектарів.

“Але я хотів би уточнити, що в умовах війни тільки на деокупованих територіях понад 2 млн гектарів землі мають бути обстежені та в разі виявлення мін мають бути розміновані. Але це великі обсяги, десятки років, на жаль, може, на це знадобитися”, — сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

На його переконання, Україна потребує допомоги союзників, щоб збільшити кількість саперних груп й кількість необхідного обладнання та автомобілів для розмінування

“Від цього залежатиме й те, як ми будемо використовувати свої землі. У цьому зацікавлений і світ. Тому що якщо ми звільняємо свої території, якщо ми їх розмінували, ми маємо можливість вирощувати. А якщо ми маємо можливість вирощувати, ми маємо можливість експортувати те, чого потребує світ. Тому та допомога, яка буде надана Україні в розмінуванні території, вона в кінцевому підсумку призведе до того, що продовольчої кризи у світі не буде, тому що Україна буде працювати”, — наголосив Марчук.

Читайте також: Україна через війну не може використовувати близько 5-7 млн га сільськогосподарських земель, — заступник голови Всеукраїнської аграрної ради

Нагадаємо, зима вносить корективи в роботу фахівців, які проводять гуманітарне розмінування територій України.

Прямий ефір