Telegram сьогодні не повною мірою відповідає національним інтересам України, — Юсов

Ілюстративне фото: pixabay.com

На просування своїх наративів у Telegram Росія витратила 250 млн доларів, триває масове скуповування каналів і робота ботів. Про це в проєкті “Високий кабінет” телеканалу FREEДOM повідомив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов.

Просування російських наративів у соцмережах ведеться агресором у межах інформаційно-психологічної спецоперації “Майдан-3”, основна мета якої — розхитати ситуацію всередині України.

На жаль, є певні майданчики, які залишаються спільним інформаційним полем із ворогом. Слава богу, у нас відключені проросійські, російські пропагандистські канали. Відключені канали відвертих зрадників і колаборантів. Це був дуже важливий крок. Багато років вони ретранслювали російську пропаганду в Україні, і більше цього не відбувається. Але залишаються інші інструменти. У межах [інформаційно-психологічної] спецоперації тільки на просування своїх наративів у Telegram ворог витратив 250 млн доларів. Вдумайтеся в цифру і масштаб. Безумовно, йде масова спроба скупляння й сторінок акаунтів, і роботи ботів“, — розповів Юсов.

Він зазначив, що є майданчики і платформи, які активно співпрацюють з Україною, “а є майданчики, такі як Telegram, де з цим справи йдуть набагато гірше”.

Хоча в тому ж Telegram є велика кількість і проукраїнських пабліків, і блогерів, і лідерів громадської думки, які роблять дуже корисну, правильну роботу. Але сама платформа сьогодні не повною мірою відповідає нашим національним інтересам“, — наголосив представник ГУР.

Правильний спосіб не натрапити на псевдоукраїнський канал — використовувати тільки перевірені джерела інформації.

Наприклад, сьогодні ми з вами спілкуємося в межах телеканалу FREEДOM — засобу масової інформації, який надає інформацію, бере на себе відповідальність за її якість і поширення“, — навів приклад Юсов.

Найчастіше дезінформація та пропаганда поширюється через анонімні канали. Тому важливо, щоб майданчики містили відкриті дані — “хто це, яка структура фінансування, що за люди за ними стоять”, додав представник ГУР.

А загалом, якщо згадувати про вже пройдений етап, гадаю, що від заборони, наприклад, “ВКонтакте” та “Одноклассники” Україна однозначно виграла — і як держава, і як суспільство. Гадаю, що те, що наші діти сьогодні позбавлені здебільшого цих ресурсів, це великий плюс“, — резюмував Андрій Юсов.

Повна версія інтерв’ю: Проєкт “Високий кабінет”: велике інтерв’ю з представником ГУР Андрієм Юсовим

Нагадаємо, “Майдан-3” є найдорожчою російською інформаційно-психологічною спецоперацією, її загальний бюджет  — 1,5 млрд дол. Кульмінацією “Майдану-3” заплановано травень 2024 року.

Читайте також: Кремль хоче розколоти українське суспільство: як спецслужби РФ просувають “Майдан-3” — думки експертів

Прямий ефір