На просування своїх наративів у Telegram Росія витратила 250 млн доларів, триває масове скуповування каналів і робота ботів. Про це в проєкті “Високий кабінет” телеканалу FREEДOM повідомив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов.
Просування російських наративів у соцмережах ведеться агресором у межах інформаційно-психологічної спецоперації “Майдан-3”, основна мета якої — розхитати ситуацію всередині України.
“На жаль, є певні майданчики, які залишаються спільним інформаційним полем із ворогом. Слава богу, у нас відключені проросійські, російські пропагандистські канали. Відключені канали відвертих зрадників і колаборантів. Це був дуже важливий крок. Багато років вони ретранслювали російську пропаганду в Україні, і більше цього не відбувається. Але залишаються інші інструменти. У межах [інформаційно-психологічної] спецоперації тільки на просування своїх наративів у Telegram ворог витратив 250 млн доларів. Вдумайтеся в цифру і масштаб. Безумовно, йде масова спроба скупляння й сторінок акаунтів, і роботи ботів“, — розповів Юсов.
Він зазначив, що є майданчики і платформи, які активно співпрацюють з Україною, “а є майданчики, такі як Telegram, де з цим справи йдуть набагато гірше”.
“Хоча в тому ж Telegram є велика кількість і проукраїнських пабліків, і блогерів, і лідерів громадської думки, які роблять дуже корисну, правильну роботу. Але сама платформа сьогодні не повною мірою відповідає нашим національним інтересам“, — наголосив представник ГУР.
Правильний спосіб не натрапити на псевдоукраїнський канал — використовувати тільки перевірені джерела інформації.
“Наприклад, сьогодні ми з вами спілкуємося в межах телеканалу FREEДOM — засобу масової інформації, який надає інформацію, бере на себе відповідальність за її якість і поширення“, — навів приклад Юсов.
Найчастіше дезінформація та пропаганда поширюється через анонімні канали. Тому важливо, щоб майданчики містили відкриті дані — “хто це, яка структура фінансування, що за люди за ними стоять”, додав представник ГУР.
“А загалом, якщо згадувати про вже пройдений етап, гадаю, що від заборони, наприклад, “ВКонтакте” та “Одноклассники” Україна однозначно виграла — і як держава, і як суспільство. Гадаю, що те, що наші діти сьогодні позбавлені здебільшого цих ресурсів, це великий плюс“, — резюмував Андрій Юсов.
Повна версія інтерв’ю: Проєкт “Високий кабінет”: велике інтерв’ю з представником ГУР Андрієм Юсовим
Нагадаємо, “Майдан-3” є найдорожчою російською інформаційно-психологічною спецоперацією, її загальний бюджет — 1,5 млрд дол. Кульмінацією “Майдану-3” заплановано травень 2024 року.
Читайте також: Кремль хоче розколоти українське суспільство: як спецслужби РФ просувають “Майдан-3” — думки експертів