Дедалі більше політиків розуміють, що єдиним превентивним заходом щодо агресивних планів РФ є підтримка України. Інакше загальноєвропейської та навіть світової катастрофи не вдасться уникнути. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
“Єдиний шанс запобігти війні між агресивною Російською імперією та НАТО — своєчасно надати величезну всебічну військово-технічну підтримку Україні. Багато західних політиків це вже розуміють. І усвідомлення цього факту загалом зростає, і ми це бачимо. Нещодавня заява президента [Франції Еммануеля] Макрона якраз є свідченням цього. Ми пам’ятаємо, що зовсім нещодавно Макрон робив дещо інші заяви, зокрема й щодо НАТО, скептичніші. Наразі він змінив позицію, і це необхідно вітати. Це вже хороший показник того, що західні лідери нарешті усвідомили загрозу, якою є Росія, і зрозуміли, що єдина можливість запобігти загальноєвропейській світовій катастрофі — надати необхідну військову допомогу Україні”, — коментує гість ефіру.
Мережко також зазначив, що на цьому тлі в НАТО стали більше дослухатися до голосів Польщі та країн Балтії, думка яких про загрози з боку Москви раніше вважалася перебільшенням.
“Але потім керівництво НАТО, ключові держави, включаючи Німеччину, Францію, нарешті зрозуміли, що саме держави Балтії, Польща дійсно попереджали про те, що може статися. І вони мали рацію. Тому зараз до цих держав дослухаються більше, бо це держави, які мають досвід протидії російській агресії та сумний історичний досвід. Вони на своєму прикладі, на своєму досвіді чудово знають, до чого може привести умиротворення або недостатня увага до агресивних випадів Росії”, — зазначив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Читайте також: Війська НАТО в Україні: можливі сценарії та завдання назвав Рейтерович
Нагадаємо, європейські лідери на неформальній зустрічі в Парижі обговорювали можливість розміщення військ союзників на території України. Це питання викликало низку реакцій у західних країнах, а також у Росії. Про те, що на зустрічі глав 20 країн-членів ЄС та інших західних посадовців порушували питання відправлення військ союзників на територію України, заявив президент Франції Еммануель Макрон.