Постачання далекобійних засобів ураження для України стало головною темою під час зустрічі в Берліні міністрів закордонних справ Німеччини Анналени Бербок та Великої Британії Девіда Кемерона. Говорили, зокрема, про ракети великої та середньої дальності. Водночас Чехія готова найближчим часом передати українській армії сотні тисяч артилерійських снарядів, інформує FREEДОМ.
Британський міністр зауважив, що Німеччина є однією з країн, які надають найбільшу допомогу Україні, але водночас колеблеться у питанні надання деяких видів зброї. В той час, як Лондон вже відправив на допомогу Україні свої Storm Shadow, які активно використовуються на полі бою, Берлін ще не прийняв рішення щодо надання ракет TAURUS.
Так, німецька опозиція планує ініціювати наступного тижня в Бундестазі нове голосування за резолюцію щодо надання Києву дальнобійних ракет.
Водночас Бербок на пресконференції заявила, що є певні питання, які не обговорюють публічно. А Кемерон нагадав, що нерідко союзників лякали ескалацією відносин із Росією, якщо відправлять Україні зброю, але цього не сталося.
“Якщо те, що ви робите, дає змогу країні захистити себе від незаконної і абсолютно невиправданої агресії, то ніщо не повинно зупинити вас у допомозі цій країні дати відсіч і повернути свої території. Поки ми не перебуваємо в ситуації, коли солдат НАТО вбиває російського солдата, ми не викликаємо ескалацію. Ми даємо можливість Україні захищатися”, — заявив міністр закордонних справ Британії.
Тим часом Чехія вже зібрала гроші на 800 тис. артснарядів для Збройних сил України (ЗСУ), повідомив президент країни Петро Павел. Далі Прага підпише меморандум з усіма 18 країнами, які долучилися до ініціативи, після чого детально проінформує про графік передачі та подальші кроки. Павло прогнозує, що боєприпаси прибудуть на фронт найближчими тижнями.
Європа має наростити такий оборонно-промисловий потенціал, який зможе забезпечити перемогу в будь-якій битві. Такі плани на наступні п’ять років озвучила в Бухаресті президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка стала кандидаткою на цю посаду на другий термін. Мовляв, Євросоюзу необхідний справжній оборонний союз і Брюссель має витрачати більше на оборону та підтримку України.
“Європа підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно. Більше фінансової підтримки, більше військової підтримки. Росія знищила будинки, госпіталі та дитячі садки. Але вони не змогли знищити мрію. Мрію про вільну і процвітаючу Україну, яка посяде своє місце в Європейській сім’ї”, — наголосила президентка Єврокомісії.
Про готовність допомагати Україні “без кордонів і червоних ліній” оголосив напередодні президент Франції Емануель Макрон. І не тільки зброєю. Міністерство збройних сил Франції повідомило, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, країна вже навчила майже 10 тис. українських військовослужбовців, більша частина яких пройшла навчання у 2023 році. А у 2024 році заплановано підготовку військових для Повітряних і Військово-морських сил ЗСУ.
Читайте також: Витік розмови військових Німеччини про ракети Taurus: пастки Кремля, бенефіти для Шольца і страхи німців обговорили експерти