Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає проти постачання Україні крилатих ракет Taurus. Причини припускають різні, але головна — це надмірна обережність політика. Цілком можливо, що Шольц чекає поки США ухвалять рішення про передачу Україні ракет ATACMS, що стане сигналом для Німеччини. Таку думку сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
“Щодо ракет є надмірно обережна позиція. Спочатку рішення має бути ухвалено про постачання аналогічних ракет ATACMS у США, якщо таке рішення ухвалить [президент США Джозеф] Байден, після цього і Шольц піде на поступки, як це було свого часу з постачанням для України танків”, — підкреслив він.
Німеччина займає провідну позицію в Європі з постачання в Україну озброєння і фінансування.
“Німеччина нам до широкомасштабного російського вторгнення взагалі не постачала жодної летальної зброї, а в кращому разі каски й аптечки давала. Німеччина зараз є після Сполучених Штатів найбільшим постачальником Україні й зброї, і боєприпасів, і фінансової допомоги. У Європі вони лідирують, випереджаючи Францію і Велику Британію. Німеччина нам дуже активно допомагає”, — зазначив політолог.
Шольц — дуже обережний політик, який існує в системі витрат, противаг і червоних ліній. Це уповільнює рішення надати Україні Taurus, але не виключає його.
“Ця обережність — це стиль Шольца. Він не поспішає, коли йдеться про найсучаснішу зброю, про найбільш ефективну зброю. Є побоювання з приводу того, як би не спровокувати Росію, яка може напасти на Німеччину. Навпаки, це найефективніша форма стримування російської агресії — допомога Україні. Тому я думаю, що поступово ця проблема буде вирішена”, — резюмував Фесенко.
Читайте також: Постачання озброєнь Україні: чому TAURUS стали каменем спотикання, пояснив Коваленко