Сили оборони України цілеспрямовано завдають ударів по військово-промисловому комплексу Росії та логістичним ланцюжкам ворога. Ця робота ведеться комплексно, і мета України — не просто послабити потенціал країни-агресора, а підірвати її можливості. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.
Експерт зауважив, що Україна працює на двох рівнях — військовому і дипломатичному.
“Що стосується промислового потенціалу Росії, то ми активно працюємо, щоб не просто зменшити, а саме підірвати його можливості. Робота йде у двох напрямках. З боку Сил оборони, які створюють нестерпні умови для роботи російських підприємств. Це безпосередньо удари по підприємствах військово-промислового комплексу, по логістичних ланцюжках противника. І одночасно активно працюють українські дипломати, зокрема, спецслужби з виявлення тих каналів, якими Росія отримує деталі, мікроелектроніку, що використовується у виробництві тих чи інших видів озброєння”, — сказав Ягун.
Такий комплексний підхід уже призвів до того, що в Росії є труднощі з виробництва і відновлення тих чи інших номенклатур озброєння, доповнив спікер.
“Уже відчувається, що вони йдуть шляхом спрощення. Тобто, деяку техніку, особливо це стосується бронетехніки, артилерійських систем, намагаються відновлювати за рахунок того, що вже давно знято з озброєння і здано на збереження десь на склади”, — пояснив Ягун.
Якщо говорити про літаки дальнього радіолокаційного виявлення, на кшталт А-50У, то Росія прийшла до цієї війни з десятком таких машин, з яких три були серйозно модернізовані. І з цих трьох уже два літаки знищено, продовжив гість ефіру.
“У них залишилося від сили сім таких літаків. Але треба розуміти систему. Росія не працює тільки по Україні. Якщо вона вважає себе серйозною державою, то ці літаки мають бути розміщені по всьому периметру Російської Федерації. Якщо вона хоче працювати тільки на нашому напрямку, це таке дуже цікаве становище. Це раз. По-друге, ми ж розуміємо, що літак літаком, залізо залізом. Але головне — люди, які сидять у цьому літаку. Екіпажі просто так не відновлюються, їх треба готувати роками”, — сказав Ягун.
Така ж ситуація і з льотчиками, пілотами винищувачів-бомбардувальників, доповнив експерт.
“Вони розуміють, що час можливостей у них дуже і дуже скорочений. Після появи в України літаків F-16, які мають можливість працювати на більшу дальність, ніж ті літаки, які ми зараз маємо, у противника буде дуже і дуже мало можливостей використовувати керовані авіабомби в боротьбі проти українських військ. Тому що підійти на відстань до 60-70 км — це вже підставити себе під удар”, — акцентував гість ефіру.
При цьому Ягун наголосив, що навіть без літаків нового покоління Сили оборони, використовуючи ті види озброєння, які зараз є, фактично щодня знищують по одному літаку. Це величезна втрата для противника.
Читайте також: Україна активно збиває російські літаки: стан військової авіації РФ оцінили експерти
Нагадаємо, українські військові 29 лютого збили три російських літаки Су-34.