Єдиним наразі рецептом, як переломити позицію канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо передання Україні далекобійних ракет Taurus, є передання Сполученими Штатами далекобійних ракет ATACMS українській стороні як першого кроку в такій категорії озброєння, щоб нарешті наважився на це Шольц. Як це було, наприклад, із танками Abrams для України, а потім було розблоковано передання Leopard. Таке припущення сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.
“Шольц розповідає про те, що не можуть вони передати ракети Taurus, хоча вкотре був запит, вкотре підтримали це і в Бундестазі, і підтримка цього рішення зростає в німецькому суспільстві — вже становить 62%, хоча ще не так давно було менше ніж 50%. Але останнє слово все одно за канцлером, а він це слово ніяк не може вимовити”, — сказав депутат.
Чернєв прокоментував інформацію про те, що був дзвінок Шольцу від Путіна, російський диктатор нібито міг чимось пригрозити, щоб не було передання Україні Taurus.
“Я думаю, що певні контакти зберігаються, і, можливо, завуальовані якісь погрози були. Питання в тому, наскільки реагують лідери вільного світу на погрози від Путіна. Хтось, попри ці погрози, припустімо, для Великої Британії це звучало в прямому ефірі російських телеканалів, що “якщо що, ми знаємо куди вдарити і взагалі знести ваш острів ядерними боєголовками”. І попри це, вони першими ухвалили рішення щодо передання Україні танків Challenger і ракет Storm Shadow. Але Шольц більш обережний і це характеристика його особистісних якостей, про які говорять і в самій Німеччині, що він надто обережний”, — каже нардеп.
За його словами, на сьогодні процес щодо передання Україні Taurus блокує одна людина.
“Ця людина — Шольц. У Бундестазі є підтримка, у Міністерстві оборони є підтримка, Пісторіус (міністр оборони Німеччини, — ред.) не проти. У Бундестазі навіть були резолюції. Одна від опозиції з конкретною назвою Taurus, вона була провалена, тому що була опозиційна. Коаліційна резолюція теж була про Taurus, там було чітко виписано опис цієї далекобійної зброї, яка має застосовуватися для ураження стратегічних об’єктів у глибокому тилу російського агресора. Тобто під цей опис виключно Taurus підходять, і це був компромісний варіант, який влаштовував три фракції, які входять до коаліції. Дві з них прямо підтримують передання нам Taurus, фракція Шольца SPD підтримує приховано, бо не хоче підставляти свого канцлера. Але разом із цим все одно було проголосовано. І навіть після цього Шольц не ухвалює цього рішення”, — резюмував Єгор Чернєв.
Читайте також: Шольц проти постачання Taurus Україні: чим зумовлена позиція канцлера Німеччини — думка Коваленка
Нагадаємо, раніше Чернєв розповів, що особисто провів зустріч із виробниками ракет Taurus. Розвіялося багато міфів. Аргументи, на які посилався, зокрема Шольц, виявилися не зовсім аргументами.