Кафе в історичному районі Вашингтона, Джорджтаун, запрошує до себе не просто випити кави. Тут пропонують зняти стрес жителям американської столиці за допомогою котів і кішок. Сюди потрапляють ті тварини, які залишилися без господарів. Зокрема через повномасштабну війну Росії проти України, інформує FREEДОМ.
“Я думаю, що люди дійсно цікавляться кішками зі складною історією. Іноді ми отримуємо кішок зі США, з агресивних ситуацій, і люди дійсно чекають можливості дати кішці шанс, на який вона заслуговує. Так само і з українськими кішками. Коли вони бачать умови, через які вони пройшли, і чують історії цих кішок… Це дає змогу закохатися в них набагато легше, і ти справді хочеш віддати всі сили, щоб знайти для них дім. Тому вони зазвичай швидше знаходять свій новий дім, адже в них є щось особливе, ми любимо називати це фактором “Ікс”. У них є щось, що робить їх особливо привабливими”, — розповідає менеджерка кафе Брін Джейкобс.
США надали тимчасовий притулок тисячам українців, які рятувалися від російських бомбардувань. Для тварин же подібних державних програм немає. Тож працівники кав’ярні в партнерстві з американським притулком і за підтримки британської організації, що спеціалізується на тактичній допомозі тваринам у зонах бойових дій, вирушили до України, щоб евакуювати домашніх улюбленців.
“Для людей існує багато можливостей, щоб знайти допомогу, евакуюватися безпечно. Але багато з цих можливостей пов’язані з умовою, що це можуть бути тільки люди, ви не можете забрати своїх тварин, вони повинні залишитися. У мене теж є кішка, і я не можу уявити, що довелося б виїхати кудись без неї. Я б не захотіла їхати, я б залишилася там, поки не дізналася б, що можу взяти її з собою. Очевидно, важливо вивезти людей, але я думаю, що важливо вивезти і тварин теж. Думаю, що це справді допомагає психічному здоров’ю людей, які намагаються знайти притулок в інших місцях, узяти своїх домашніх улюбленців із собою, тому що домашні тварини можуть бути корисними для їхнього психічного здоров’я”, — переконана менеджерка Брін.
Тварини, розповідає дівчина, як і люди, переживають стрес в умовах бойових дій. У кожного з них — своя історія, а особливо запам’яталася історія Кейші.
“Моєю улюбленицею була, напевно, Кейша. Вона була кошеням, здається, їй було рік чи дев’ять місяців. Будинок, де жили господарі, потрапив під обстріл, і Кейша отримала фосфорні опіки вушок. Її вдалося врятувати, але вона була в дуже важкому стані. Тому, коли вона прибула до нас, власнику довелося приймати важке рішення, бо для них було небезпечно тримати цю кішку. Тому ми привезли її, і вона доволі швидко знайшла тут свій новий дім”, — каже вона.
Дізнаючись, що котів і кішок привезли з України, багатьом ще більше хочеться їх прихистити. Навіть відома американська телеведуча Еллен Дедженерес пригледіла собі улюбленця.
“Вона закохалася в них! Її кішка нещодавно померла, тож вона думала про те, щоб узяти їх додому, але для українських кішок був потрібен візит волонтерів додому — як частина процесу подачі заявки на те, щоб прихистити тварину. Тому ми не змогли полетіти в Лос-Анджелес”, — розповіла Брін.
Для українських тварин, яких врятували, не потрібен спеціальний догляд, якщо тварина не постраждала через російські обстріли. Потрібно лише багато любові.
“Не думаю, що турбота про них відрізняється. Але ми помічаємо, що кішки з різних країн світу виглядають по-різному — і це кумедно. Так, наші кішки з України зазвичай трохи міцніші, трохи щільніші й у них великі, пухнасті щоки. Вони такі милі. Вони, мабуть, готові до зими. Тому в них зазвичай милі мордочки з великими очима”, — поділилася спостереженнями Брін Джейкобс.
За місяць група волонтерів знову вирушить в Україну за новими чотирилапими біженцями. Кажуть, цитуючи “Маленького принца”: “Ми відповідаємо за тих, кого приручили“.
Читайте також: Пережив два роки полону і повернувся додому — історія українського артилериста Володимира Йовенка (ВІДЕО)