Україна продовжує отримувати деяку військову техніку та боєприпаси від США — деталі

Будівля Міністерства оборони США. Фото: dw.com

Сполучені Штати Америки продовжують постачати Україні безпекову допомогу за контрактами в рамках програми USAI (Ініціатива сприяння безпеці України), що їх було профінансовано раніше. Про це повідомили в Пентагоні українській службі “Голосу Америки”, передає FREEДОМ.

Попри відсутність рішення Конгресу про додаткове фінансування для Києва, виробництво та деякі постачання військової техніки та боєприпасів в Україну тривають. Йдеться про артилерійські снаряди, ракети для HIMARS, спроможності протиповітряної допомоги та інше військове обладнання.

“У багатьох випадках — наприклад, зі 155-мм боєприпасами, системами ППО NASAMS, “Джавелінами”, “Стінгерами”, GMLRS (ракети для HIMARS, — ред.), низкою БпЛА та засобами протидії БпЛА — виробництво та постачання цього в Україну, а також поповнення запасів США продовжується згідно з умовами цих контрактів”, — повідомив речник Міноборони США Джефф Юргенсен.

З безпекових міркувань у Пентагоні не надали точнішої інформації про кількість обладнання або конкретні терміни доставлення в Україну.

На відміну від програми президентських повноважень (PDA), яка дозволяє Сполученим Штатам швидко постачати зброю в Україну безпосередньо з власних складів, USAI передбачає замовлення обладнання у виробників. Цю програму використовували для підтримки Збройних сил України в довгостроковій перспективі. Втім, наразі усе фінансування для неї вичерпали, і коштів на нові закупівлі в Пентагону не залишилося, допоки їх не затвердить Конгрес.

За словами речника Пентагону, через відсутність рішення Конгресу про допомогу Україні, США також не можуть масштабувати виробництво зброї, як планували.

“Наприклад, без додаткового фінансування ми не можемо досягти своєї мети щодо виробництва 100 тис. 155-мм снарядів на місяць. Це також обмежує здатність Міноборони США виконувати заплановані багаторічні закупівельні контракти, включаючи ракети для “Стінгерів”, “Джавелінів” і ракети PAC-3 для систем Patriot”, — проінформував Джефф Юргенсен.

Зазначимо, останній американський пакет озброєнь для України був анонсований 27 грудня минулого року.

Раніше повідомлялося, що Палата представників Конгресу США пішла на канікули до кінця лютого без розгляду законопроєкту, яким серед іншого передбачалася допомога Україні на суму понад 60 млрд дол.

Прямий ефір