Президент Франції Еммануель Макрон та президент України Володимир Зеленський мають намір укласти двосторонню угоду про гарантії безпеки. Очікується, що документ може бути підписаний сьогодні, 16 лютого, під час візиту глави Української держави до Франції. Крім того, можна прогнозувати й підписання такої угоди з Німеччиною — вона вже підготовлена. Німеччина — найбільший фінансовий та військовий донор України після США. А Франція — системотвірна країна в архітектурі європейської безпеки. Про це в ефірі FREEДОМ сказав кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Франція нам дуже цікава у тому контексті, що це найбільший виробник зброї у Європейському Союзі. І це системотвірна країна для будівництва архітектури європейської безпеки, а саме — створення армії Європейського Союзу, про що вже неодноразово йдеться на найвищому рівні, і про це говорив безпосередньо сам Макрон”, — наголосив гість ефіру.
На його думку, підписання угоди про гарантії безпеки з Францією стане важливим кроком щодо інтеграції України до структури європейської безпеки.
“Якщо це сприймати в системі заяв Європейського Союзу — Урсули фон дер Ляєн, Шарля Мішеля та Жозепа Борреля — про те, щоб наші військові програми — України, Європейського Союзу та конкретних країн Європейського Союзу — були максимально синхронізовані, то, гадаю, недооцінювати підписання таких гарантій безпеки неможливо. Це наш дійсно дуже важливий та дуже дієвий крок до забезпечення нашої спільної з нашими європейськими друзями безпеки. Плюс туди інтегровані такі революційні речі, як United24, як реагування протягом доби та як спільний ВПК з країною-підписантом, з великим рівнем локалізації в Україні, що є найцікавішим пунктом, якого навіть не має у підписантів колективного договору НАТО”, — зазначив Буряченко.
Він підкреслив, що угоди з Британією, Францією та Німеччиною — “найзначніші перші ластівки”, але будуть й інші.
“За моєю інформацією, вже понад 10 відповідних документів зараз обробляється у нашому МЗС”, — додав Олексій Буряченко.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 лютого, відвідає Німеччину та Францію. Глава Української держави планує провести переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Франції Еммануелем Макроном. 17 лютого Зеленський виступить на головній сцені Мюнхенської безпекової конференції, де також зустрінеться з віцепрезидентом США Камалою Харріс, президентом Чехії Петром Павелом, прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.