Ще одного жителя Башкортостану Ільміра Кідрасова заарештували на 10 діб. За якою статтею — невідомо. Кідрасова затримали 10 лютого на роботі в Хайбуллінському районі та відвезли в місто Сибай. Про арешт родичі дізналися тільки наступного дня. На масові акції протесту в Башкортостані люди вийшли 17 січня 2024 року. Тоді протягом кількох днів поліція затримала близько 30 осіб. Відтоді регулярно з’являється інформація про нові арешти, повідомляє FREEДОМ.
9 лютого, через три тижні після масових протестів на підтримку екоактивіста Фаїля Алсинова, у селі Буранбаєво в Башкортостані силовики затримали батька чотирьох дітей Валляма Муталлапова. 6 лютого поліція прийшла додому до екоактивіста Юлая Аюпова. Слідство вже висунуло йому обвинувачення за статтею про участь у масових заворушеннях через народний сход у Баймаку.
“Учора був суд, мого чоловіка закрили до 6 квітня. Я намагаюся зробити все, що в моїх силах. Ми подаємо на апеляцію, але я абсолютно не знаю, що буде далі. Попри всі мої старання, потрібна ваша підтримка”, — звернулася до громадськості дружина обвинуваченого Азіля Аюпова.
25 січня 2024 року на активіста Ільдара Юмагулова завели справу за нібито “організацію публічного заходу”. Тоді він був змушений покинути межі Башкортостану. Але вже 5 лютого Баймакський районний суд припинив адміністративну справу. Однак напередодні в будинку в активіста провели обшуки, а дружину відвезли в невідомому напрямку. Через кілька днів силовики забрали його сина.
“Коли через сім’ю, через близьких ось так домагаються чогось — це дуже недобре. І навіть непорядно. Я не знаю, є ж 51 стаття. Навіть якби мої родичі знали, навряд чи б хто-небудь що-небудь вам сказав. Навіть із далеких родичів, де я, чого я і як я”, — висловив думку активіст Ільдар Юмагулов.
Протести в Башкортостані почалися після того, як суд засудив екоактивіста Фаїля Алсинова до чотирьох років колонії за нібито “розпалювання міжнаціональної ворожнечі”. Скаргу на нього написав глава Башкортостану Радій Хабіров. За даними “ОВД-Инфо”, майже 50 осіб переслідують за традиційними для Росії політичними статтями “про масові заворушення” і “застосування насильства до представника влади”. Деяким інкримінували відразу кілька статей. 34 людини відправили в СІЗО. Щонайменше одного затриманого сильно побили. Ще один, Ріфат Даутов, помер після затримання.
“Єдине, що я хочу, це дізнатися причину смерті мого брата. Я не закликаю нікого виходити кудись, я не закликаю бунтувати”, — каже Залія Даутова, сестра загиблого Ріфата Даутова.
2800 звернень отримав Слідчий комітет РФ з вимогою провести повну і всебічну дослідчу перевірку за фактом загибелі Ріфата Даутова, повідомляє “ОВД-инфо”. А поліція, тим часом шукає учасників протесту. Але люди створюють групи взаємодопомоги та попереджають сусідів про рейди ОМОНу по селах.
Читайте також: Ситуація в Башкортостані: настрої людей після мітингів змінилися (ВІДЕО)
Нагадаємо, татарська активістка, журналістка Лейла Латипова повідомила, що жителі Башкортостану хочуть повернути контроль над грошима і ресурсами, що належать їхній республіці.