У Росії продовжують ізолювати громадян від світу. У країні почастішали випадки видачі росіянам заборон на виїзд за кордон через борги. Згідно зі статистикою федеральної служби судових приставів, за останній рік таких росіян побільшало в півтора раза. Разом з тим, зростає кількість взятих жителями федерації кредитів, повідомляє FREEДОМ.
На тлі економічного занепаду в РФ зростає кількість узятих громадянами кредитів. За статистикою, за кожним другим росіянином числиться хоча б одна позика, а у понад чверті позичальників їх понад три.
“Є у нас такий чудовий район Тива, де це відношення 115% від доходу. Тобто люди мають на місяць віддавати 115% обіцяного заробітку. Калмикія — там 79%, у Ленінградській області — 63%, навіть у Московській області, де всім здається, що всі там москвичі і Підмосков’я від грошей лопаються, у них 55%. Тобто москвичі і Московська область віддають 55% заробітку в середньому на погашення боргів”, — розповів російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц.
Згідно з російським законодавством, боржники у судових справах не можуть виїхати за кордон.
Після вторгнення російської армії до України судові пристави стали активніше стежити за боржниками. До 1 січня 2024 року на виконанні у прикордонної служби ФСБ перебувало 6,5 млн постанов про заборону на виїзд за кордон для боржників. Торік кількість таких рішень зросла більш ніж на 40%. Як зазначено в статистиці федеральної служби судових приставів, це максимальний приріст за останні три роки.
“Кремль, звісно, стурбований відтоком людей із країни, тим, що люди, яких переслідують із політичних мотивів, усе-таки мають можливість перетнути кордон, врятуватися, виїхати з країни. Також військовослужбовці у великій кількості, які не хочуть служити більше в путінській армії, не хочуть убивати людей на території іншої країни, дезертирують з армії, кордон перетинають. Тому тут, думаю, що, найімовірніше, хочуть як навести лад і запровадити нові для себе насамперед інструменти, щоб тих, на кого накладено обмеження на право на свободу пересування, їх начебто замкнути в країні”, — висловилася російська правозахисниця Анастасія Буракова.
Судові пристави можуть накласти обмеження через борги за кредитами, позиками, штрафами, комунальними платежами, податками, аліментами, а також щодо громадян, які перебувають у процесі визнання банкрутства. І якщо 2022 року цей захід застосовували до кожного п’ятого виконавчого провадження, то 2023-го — уже до кожного четвертого.
Також кілька днів тому судові пристави повідомили про те, що майно тих, хто виїхав за кордон, стануть вилучати.
“Для нас не має жодного значення — де фізично перебуває боржник. Якщо він не встиг закрити рахунки, вивести кошти або реалізувати майно, нам його присутність абсолютно необов’язкова. Ми з рахунків знімемо кошти і без його участі. Щодо нерухомого майна, транспортного засобу — ми знайдемо”, — заявив директор федеральної служби судових приставів Дмитро Арістов.
У тих, хто позбувся права виїзду, також заберуть закордонні паспорти. Нові правила набули чинності в грудні минулого року. Таким чином Кремль намагається ізолювати власних громадян від світу подобою залізної завіси — змушуючи їх і надалі жити в країні, що загрузла в злиднях, кредитах і солдатських смертях.
Читайте також: Громадяни Росії скаржаться Путіну на проблеми — наслідки (ВІДЕО)
Нагадаємо, за 2023 рік росіяни взяли найбільшу кількість короткострокових мікропозик під 292% річних. Це — кредитний антирекорд. Загалом вони оформили майже 35 млн позик до 30 тис. руб. на строк до 30 днів.