Обстановка на фронті станом на сьогодні, 9 лютого, така сама, як і була в попередні дні. Тривають позиційні бої. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.
“Хоча “позиційні бої” звучить начебто як, що не такі вони активні. Це йдуть дуже активні бої, але без суттєвих змін на лінії фронту. Тобто лінія фронту динамічна, вона може змінитися на 100-200 метрів в один бік, 100-200 метрів в інший бік. Це специфіка сучасної війни і війна сьогодення не така, як Перша світова, коли говоримо про окопну війну, коли можна було чітко вздовж окопів провести умовну лінію фронту, зараз вона динамічна, вона змінюється. Тому найбільш гарячі ділянки на сьогодні — це Авдіївський і Куп’янський напрямки”, — сказав він.
Щодо скупчення військ РФ в областях, які межують із північчю України, за словами військового аналітика, там немає суттєвих угруповань для нового наступу.
“Щоб атакувати з Брянської області, Білорусі Чернігівську, Сумську або Київську області, треба зосередити хоча б якесь угруповання. Те, чим займаються російські військовослужбовці, які перебувають там, особливо в Білорусі, можна розцінити як можливу підготовку якихось таборів для того, щоб коли туди переміщатимуться російські війська для формування ударного угруповання, вони не серед поля вивантажилися з машин, вагонів і стояли посеред поля. Має бути підготовлене місце, де вони б перебували. Якщо в полі, то наметові містечка. Очікувати на сьогодні якихось активних дій на нашому північному кордоні з боку Білорусі або РФ поки що немає таких ознак”, — каже Гетьман.
Водночас він уточнив, що росіяни можуть швидко перекидати свої війська, вони цьому навчилися, особливо, використовуючи залізницю.
“Але вже прораховано, що для створення ударного угруповання, як його називають, хоча це не зовсім правильна назва, їм треба щонайменше 2-3 тижні. Тому в найближчі точно 2-3 тижні якихось наступальних дій не буде, тому що ніким наступати, вони не сформували. І навіть тенденцій чи ознак того, що вони збираються перекидати війська, поки що таких розвідданих немає”, — заявив аналітик.
Але з іншого боку, є посилення діяльності диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на північних кордонах.
“У 9 випадках із 10 це означає, що там плануються бойові дії, і в 1 випадку з 10, умовно, для відволікання уваги супротивника і змушувати тримати серйозні угруповання там, щоб у разі атаки можна було її швидко відбити”, — підсумував Олексій Гетьман.
Читайте також: На Харків ЗС РФ не наступатимуть суходолом, інформація про загрозу захоплення — російська ІПСО: доводи військового аналітика
Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на фронті відбулося 65 бойових зіткнень. Російські війська завдали 13 ракетних та 66 авіаударів, здійснили 96 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.