Росія, як і КНДР, стала проксі Китаю — кожна з країн виконує свою функцію в інтересах Пекіна. Таку думку сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Корея виконує кілька завдань. Це перевальна зона для товарів. Тобто у Кореї немає такого потенціалу, щоб підтримувати Росію у війні такої інтенсивності. Тому за корейським потенціалом стоїть інший потенціал, як ми розуміємо. Це раз. Друге. Корея виконує приблизно таку саму роль для Китаю, як і Росія. Якщо Росія веде війну і, з погляду Китаю, послаблює Захід, то Корея, запускаючи ракети в бік американських баз у Японії, тримає в напрузі Сполучені Штати, відвертає увагу й змушує США вживати якихось кроків у відповідь. Китай залишається в цей час у тіні. Тому і Корея, і Росія — це проксі Китаю, які виконують свою якусь функцію”, — сказав він.
Осипенко наголосив, що без згоди Китаю не була б можлива жодна кооперація між Росією та КНДР. Експерт нагадав, що раніше РФ відкидала КНДР, накладала на неї санкції, у країн був не особливо позитивний досвід співпраці.
“Вони пам’ятають образи, які Росія завдала. І я думаю, що Китай посприяв як би зняти цю напругу між двома країнами та почати співпрацювати. Чому? Тому що Китай розуміє, що зараз протистояння йде вже між табором демократичних країн, очолюваним Сполученими Штатами, та китайським табором, проксі Китаю — це Іран, КНДР, Росія і так далі”, — сказав Осипенко.
Читайте також: Кремль розморозив активи Північної Кореї в обмін на боєприпаси та озброєння — подробиці (ВІДЕО)
Раніше військовий оглядач Денис Попович висловив думку, що перешкодити співпраці КНДР і Росії може тільки Китай.