Зустріч президентів Туреччини та Росії Володимир Путін використовуватиме для передання сигналу країнам Заходу, а Реджеп Таїп Ердоган — для миротворчості. Таку думку сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, віцепрезидент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“У Путіна з Ердоганом дуже цікаві відносини. Образ для мене — це зустріч двох дикобразів, у яких у спині стирчать ножі, які одне одному вставляли. І це було неодноразово. Вони то дружать, то не дружать, то атакують одне одного, то не атакують. І Ердоган — це, як (політологічний вислів) “політична тварина” інтуїтивна. Але річ у тім, що і Росія, і Туреччина десь близькі за лідерами. Вони авторитарні, у них під контролем медіа, вони створюють той чи інший образ для країни. Ердогану вигідно потиснути руку, яка по лікоть в українській крові, він хоче продати себе вкотре як політика, який може говорити з Путіним, на відміну від деяких, просто він забуває, що з ним не хочуть інші говорити. Не тому, що не спілкуються, просто не хочуть з ним говорити, тому що він злочинець і терорист”, — розповів він.
Ердоган думає, що він зможе на геополітичному рівні показати, що може говорити з Путіним, може його переконувати, може розв’язувати проблеми, додав політолог.
Лісний зазначив, що у Путіна вже давно ніхто нічого не просить, особливо енергоресурси.
“Тому що в нього немає більше тієї фішки, яка була раніше: “Ми закрутимо кран, ми не будемо вам продавати”. Тепер Росія хоче продати за будь-яку ціну”, — каже він.
Політолог припустив, що Путін спробує використати Ердогана, як людину, яка донесе якусь інформацію іншим країнам.
“Тому що з ним же більше ніхто не говорить, а йому потрібна точка входу. Ердоган, за великим рахунком, може спробувати пограти в черговий раз у миротворця, я думаю, що знову не вийде. Найголовніше, що ні по зерну, ні по миру Україна не просила Туреччину допомагати в плані спілкування з Путіним. В України є зовсім інша візія, вона записана у формулі миру Зеленського, її не ховають, її всі прекрасно знають. Тому Путін може передати якийсь сигнал на Захід. Я не думаю, що там будуть якісь співпраці у військовій сфері, це виключено, Ердогану це точно не треба. А Ердоган хоче відкрити для себе миротворчість”, — підсумував Олег Лісний.
Читайте також: Ердогану відведена НАТО роль комунікувати з Путіним, — дипломат про майбутню зустріч
Нагадаємо, політолог Ігор Рейтерович висловив думку, що для президента РФ Путіна візит до Туреччини буде позитивним з точки зору впливу на внутрішнього користувача. На перемовинах із президентом Туреччини Ердоганом вони можуть про щось поговорити, сказати, що всі сторони готові до перемовин, але фактично жодних наслідків не буде.