Світові лідери на саміті ЄС — Китай не розв’язували актуальні глобальні питання, але спрямували зусилля на підтримання діалогу та зменшення ймовірності раптових військових конфліктів. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Ця зустріч слідує за зустріччю Сі Цзіньпіна і Байдена, на якій вони не обговорювали важливі питання. Наприклад, не обговорювали стратегії, не обговорювали питання про поширення ядерної зброї, тобто ключові питання”, — сказав він.
Дипломат зазначив, що на саміті ЄС — Китай аналогічно не було обговорено ключових питань між учасниками.
“Зустріч була спрямована на те, щоб підтримувати діалог і ввімкнути додаткові канали спілкування — знизити конфронтаційні ризики, щоб різко не настала війна, щоб були канали, за якими можна було б її зупинити”, — наголосив Осипенко.
Цю зустріч лідерів також можна охарактеризувати як обмін позиціями, каже дипломат.
“Європа заявила про свої позиції, а Китай сказав, що — ні, я не зможу на неї тиснути, Росія самостійна, вона сама ухвалює рішення, але підтримуватимемо стосунки, тому що від нас залежить, який світовий порядок буде у XXI столітті. Кожен залишився при своїй позиції, але налагодилися комунікації — спочатку США з Китаєм, а тепер європейці наслідували приклад Штатів і теж налагодили діалог”, — підсумував Руслан Осипенко.
Читайте також: Повернутися до процесу глобалізації вже неможливо — думка експерта
Нагадаємо, у Пекіні завершився 24-й саміт ЄС — Китай, перший за останні чотири роки. Учасники обговорювали двосторонні відносини та міжнародний порядок денний. Українська тема була однією із головних. Китай поставив на чільне місце економіку, тоді як єврочиновники багато говорили про світові виклики та закликали КНР активно підключатися до розв’язання глобальних проблем.