Повернутися до процесу глобалізації вже неможливо — думка експерта

Ілюстративний колаж: bosco-conference.com

Сучасна політика призводить до глибокої недовіри між країнами та дефрагментації світу. Повернення до повноцінної глобалізації неможливе, а обмін товарами стає більш обмеженим і регіональним. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“Китай розглядається як потенційний противник Заходу. Тому, наприклад, не продається Huawei у США та Європі: цифрове обладнання може бути використане в цілях Китаю. І тому там віддають перевагу американському або шведському. І в цій ситуації, коли зростає прірва довіри, є мало інструментів, які ви можете запропонувати, щоб стабілізувати ситуацію”, — сказав він.

Осипенко також зауважив, що придбані Китаєм морські порти в Європі можуть використовуватися в різних цілях. Наприклад, для контролю над обсягом та напрямком торгівлі морськими суднами. Тобто китайці могли розмістити камери на кранах портової інфраструктури.

“Це все наслідки недовіри, яка виникла внаслідок поділу світу, коли світ став біполярним. І зараз ця політика поглиблюється. Тобто повернутися до глобалізації, до якої закликають на самітах, неможливо. Зараз відбувається дефрагментація, відбувається регіоналізація, коли торгувати будуть всередині своїх, скажімо так, таборів. Табори демократичних країн і табори країн із персоналістичними режимами. І тільки по критично чутливій продукції між ними будуть обміни. Однак, це не повноцінні глобальні обміни, коли ви виробляли запчастини по всьому світу, збирали в третій країні, а продавали в четверту, п’яту і шосту. Такого вже не буде”, — наголосив Руслан Осипенко.

Читайте також: Майже невиїзний: із чим Путін повернувся із Саудівської Аравії та ОАЕ — огляд думок

Нагадаємо, у Пекіні завершився 24-й саміт ЄС — Китай, перший за останні чотири роки. Учасники обговорювали двосторонні відносини та міжнародний порядок денний. Українська тема була однією із головних. Китай поставив на чільне місце економіку, тоді як єврочиновники багато говорили про світові виклики та закликали КНР активно підключатися до розв’язання глобальних проблем.

Прямий ефір