Україна сьогодні задає тренди в розвитку озброєнь для протистояння в сучасній війні, і співпраця з нею може бути корисною західним країнам. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Валерій Рябих.
Він зазначив, що від військово-технічного співробітництва між Україною та США виграють обидві сторони.
“Якраз зараз багато оглядачів у Сполучених Штатах Америки наголошують на тому, що допомога Україні мала й добрий вплив на безпеку Сполучених Штатів, а також на розвиток власного оборонного виробництва… Вигодонабувачами є і американські збройні сили, і американські виробники… Бо після того, як знімають те чи інше озброєння із запасів Сполучених Штатів, ті самі ракети, ті самі снаряди, виділяють гроші на їхнє виробництво і на розгортання виробництва. І ось таким чином, навіть за оцінками Міністерства оборони США, підприємства оборонної промисловості в 37 штатах США отримали інвестиції”, — сказав військовий експерт.
Він уточнив, що цілеспрямовано виділяються гроші на закупівлю тих чи інших засобів безпосередньо у виробника або у США, або в країнах-партнерах. Завдяки цьому було відновлено виробництво таких засобів, які вже кілька десятиліть не виготовлялися, зокрема, ракет Stinger.
За словами експерта, Україна ж зараз демонструє ефективність бойового використання наданих озброєнь.
Він також вважає, що на тлі підготовки РФ до затяжної війни необхідно нарощувати військовий потенціал України та її здатність виробляти власну зброю, надавати технологічні переваги.
“Що більше іноземних компаній зайде в Україну, то більше будуть зацікавлені наші партнери в гарантуванні безпеки… На конференції, яка відбулася у вересні, зібралися 252 компанії з понад 30 країн, чим засвідчили зацікавленість у розвитку співпраці з Україною. За великим рахунком, зараз Україна визначає той вектор розвитку озброєнь для протистояння на сучасному полі бою”, — сказав Рябих.
Він наголосив, що під час конференції було підписано понад 20 угод та меморандумів між українськими й іншими закордонними компаніями. І ці документи охоплювали співпрацю як у сфері виробництва дронів, ремонтів і виробництва бронетехніки, також окремою темою йшло виробництво боєприпасів. Військовий експерт зазначив, що вже зараз робляться практичні кроки в рамках цих домовленостей.
Читайте також: Rheinmetall запустить виробництво бронетехніки в Україні вже 2024 року — деталі
Нагадаємо, військово-промисловий комплекс (ВПК) України нарощує виробництво зброї та бойової техніки. Українські підприємства розробляють озброєння вітчизняного зразка, а також створюють спільні виробництва з іноземними компаніями.
При цьому, зброя і військова техніка, які розробляються і випускаються в Україні, вже отримали визнання серед провідних компаній світу. А Україну вже називають одним із лідерів військового виробництва.