Захистити мирних жителів сектору Гази закликав Ізраїль глава Пентагону. США продовжує домагатися відновлення перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС. А в Білому домі вже заговорили про післявоєнне майбутнє сектору Гази. Утім, Ізраїль має свої погляди з цього приводу, інформує FREEДОМ.
Перемир’я закінчено. Ізраїль відновив військові дії проти ХАМАСу через те, що терористи не звільнили всіх заручників і почали ракетні обстріли ізраїльської території.
У відповідь ЦАХАЛ завдав ударів по оперативних командних центрах ХАМАС, ракетних пускових установках і підземних тунелях бойовиків.
На тлі відновлення бойових дій, США закликали Ізраїль забезпечити захист мирного населення сектору Гази.
“Урок полягає в тому, що перемогти в міській війні можна тільки захищаючи цивільне населення. У такій боротьбі центр ваги — цивільне населення. І якщо ви заженете їх в обійми ворога, ви заміните тактичну перемогу на стратегічну поразку. Тому я неодноразово давав зрозуміти ізраїльським лідерам, що захист палестинських цивільних осіб у Газі — це і моральний обов’язок, і стратегічний імператив”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.
Вашингтон продовжує домагатися відновлення паузи в бойових діях, заявила на кліматичному саміті в Дубаї віцепрезидент США Камала Гарріс. Вона озвучила головні принципи, на яких, на думку Білого дому, має базуватися майбутнє сектору Гази.
“П’ять принципів визначають наш підхід до постконфліктної Гази: Жодного насильницького переміщення, жодної повторної окупації, жодної облоги або блокади, жодного скорочення території та використання Гази як платформи для тероризму. Ми хочемо бачити Газу і Західний берег під владою Палестинської автономії”, — наголосила віцепрезидент США Камала Гарріс.
Але все це можливо лише після ліквідації угруповання ХАМАС і проведення демократичних виборів у Палестинській автономії.
“Треба провести нові вибори. Поки що цього не відбувається і незрозуміло, як США зможуть це зробити, з огляду на те, що влада в Палестинській автономії дуже слабка, альтернативних політичних проєктів там практично немає, а в самому секторі Гази — ХАМАС досить популярний. Тобто, це потрібно ще людей переконати, щоб вони проголосували за якусь альтернативу світську, наприклад, яка змогла б узяти й утримати владу в обох палестинських анклавах”, — каже експерт із міжнародної політики аналітичного центру Український інститут майбутнього Ілія Куса.
Створення єдиної Палестинської держави Ізраїль наразі не розглядає. Водночас як повідомили виданню Reuters джерела, у планах у Тель-Авіва створити буферну зону на кордоні з сектором Гази для уникнення агресії в майбутньому.
За інформацією агентства, про свої плани Ізраїль повідомив уряди Єгипту, Йорданії, Об’єднаних Арабських еміратів, Саудівської Аравії та Туреччини.
Єдиного варіанта для післявоєнного майбутнього сектору Гази поки що немає. Бойові дії там тривають. За даними ООН, із понад двох мільйонів осіб, які проживали в секторі Гази до того, як ХАМАС напав на Ізраїль, 1 млн 800 тис. вважаються внутрішньо переміщеними особами.
Читайте також: ХАМАС порушив перемир’я, не звільнивши заручників — подробиці (ВІДЕО)