Україна потребує постачання боєприпасів та техніки від партнерів, які зі свого боку теж зайнялися нарощуванням виробництва. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик Іван Ступак.
“Усі прекрасно розуміють, що українські запаси озброєнь закінчилися. По якихось позиціях ще, може, у нас є на складах, але в більшості своїй закінчилися. Ми просто категорично потребуємо постачання боєприпасів з інших країн. Техніка потрібна. На жаль, за кілька років до початку війни російські диверсійні групи знищили кілька величезних складів… І багато країн, багато виробників прекрасно усвідомлюють, що Україна стане великим споживачем різних боєприпасів, починаючи від просто пістолетного патрона і закінчуючи якимись великими крилатими ракетами”, — сказав він.
За словами Ступака, для іноземних виробників вигідно розмістити виробництво в Україні
“Зрозуміло, що український бюджет найближчими роками, по-хорошому, має бути заточений насамперед на війну, а по-друге, — на відновлення тих руйнувань, які в нас унаслідок цієї війни сталися. Зрозуміло, що вони всі ставлять бюджети, що український уряд буде закуповувати, і не тільки український. Усі країни побачили, що західна зброя набагато, в десятки разів краща, ніж навіть дешевші російські аналоги, вона точніша, вона ефективніша, вона результативніша. Тому і Молдова купуватиме, і Польща купуватиме, і Вірменія купуватиме обов’язково”, — сказав військовий аналітик.
Він також вважає, що не варто очікувати, що іноземні виробники почнуть збірку своєї техніки в Україні найближчим часом.
“Я, на жаль, поки що далекий від того, що ця техніка буде збиратися найближчим часом. Якщо генеральний директор Rheinmetall сказав, що це буде за окремими одиницями — це середина 2024 року, за окремими — це 2025 рік. А накладати сюди якісь там витрати — “усушка”, “утруска”, щось не вийшло, щось відмовило — тут реально може затягнутися ще на плюс 2, 3, 4 місяці. Тому, на жаль, тут поки що я не бачу якихось особливих оптимістичних ноток, що ось через 2 місяці почнуть. Як правило, це речі дуже важкі в плані організувати підприємства, набрати персонал, навчити персонал. Ну, ми ж розуміємо, як німці підходять скрупульозно”, — переконаний Ступак.
Читайте також: Rheinmetall запустить виробництво бронетехніки в Україні вже 2024 року — деталі
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина створить з Україною спільне оборонне підприємство, яке займатиметься виробництвом військової техніки. Відповідний дозвіл антимонопольне відомство ФРН видало німецькій збройовій компанії Rheinmetall. Завод, орієнтований на будівництво та обслуговування військової транспортної техніки, базуватиметься в Києві.