Вплив Росії на Близькому Сході поступово слабшає. Країну-агресора стали розглядати як вразливого гравця, на якому можна заробити. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данілов.
“Не можу сказати, що Росія втратила свій вплив, але, безумовно, не посилила позиції після вторгнення в Україну. Перш за все, всі побачили, що “взяти Київ за три дні”, як обіцяли росіяни, не вийшло. Потім вони побачили, що наступ у 2022 році був українським, а не російським. Таким чином позолота почала обсипатися з російських куполів”, — сказав він.
Він зазначив, що Росію почали розглядати як гравця, який перебуває у скрутному становищі, якого можна використовувати і грабувати.
На Близькому Сході розмови про те, як можна отримати російську нафту або нафтопродукти з великим дисконтом, стали загальноприйнятими. Туніс, наприклад, почав імпортувати з Росії якусь шалену кількість дизелю. Країни на Близькому Сході почали грабувати Росію, вони отримали козир — слабкого гравця, який перебуває під санкціями, отже, йому можна ставити умови і заробляти. У цьому сенсі Росія для них втратила частину образу “величі”, але стала предметом заробітку”, — пояснив Сергій Данилов.
Читайте також: Фінляндія частково закрила кордон із Росією — розбір політолога
Раніше російсько-американський історик, співавтор книг “Третя світова: битва за Україну”, “Від Червоного терору до мафіозної держави” Юрій Фельштинський висловив думку, що президент Росії Володимир Путін вибирає механізми для розширення агресії до глобального рівня.