Путін не дозволить нікому жити спокійно, він йде на розширення війни, — Фельштинський

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Президент Росії Володимир Путін вибирає механізми для розширення агресії до глобального рівня. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російсько-американський історик, співавтор книг “Третя світова: битва за Україну”, “Від Червоного терору до мафіозної держави” Юрій Фельштинський.

“Я говорю про Третю світову з 2014 року, починаючи з моменту вторгнення Росії в Україну, і з плином часу ризики тільки збільшуються. Якщо у 2014-2015 роках про Третю світову думали небагато, вважаючи її перебільшенням. Однак сьогодні ми бачимо, що велика кількість і політиків, і військових схиляються до того, що ми на шляху до Третьої світової війни”, — сказав він.

На переконання Фельштинського, березень 2014 року у майбутньому відзначатимуть як початок періоду Третьої світової війни.

“Путін іде на розширення війни, обираючи способи цього розширення. Багатьом здавалося, що все буде обмежено Європою, але після політичної співпраці Росії та Ірану стало очевидно, що новим осередком конфлікту — вибуху, війни — буде Близький Схід. Тобто Путін намагається показати всьому цивілізованому світу, що він не дасть нікому спокійно жити. Як не одне, так інше: якщо не Україна, то Близький Схід, не Близький Схід, то зернова угода, яка зірвана і провокує нелегальну міграцію з Африки в Європу”, — говорить історик. 

За його словами, цей факт почали усвідомлювати як в Америці, так і в Північноатлантичному альянсі (НАТО), навіть ті, хто щиро сподівався на можливість врегулювання російсько-української війни через мирні переговори.

“Що більше часу минає, то ясніше стає, що ситуація буде тільки погіршуватися. І так, у цьому сенсі ми на порозі Третьої світової війни, тому що рано чи пізно конфлікт стане відкритим. Європа і НАТО намагаються удати, що це російсько-український конфлікт, але після 7 жовтня, це практично недосяжно. Тому що Ізраїль розуміє, що за ХАМАСом стоїть Іран, і розуміє, що за Іраном, безумовно, стоїть Росія, а це вже конфлікт іншого рівня”, — підсумував Юрій Фельштинський.

Читайте також: Міграційна криза на кордоні Фінляндії — цілі РФ назвали експерти (ВІДЕО)

Раніше доктор політичних наук Петро Олещук зауважив, що у світі багато потенційних конфліктів. І коли Росія показала всім, що у XXI столітті можна всі проблеми розв’язувати суто військовими методами — напавши на Україну, багато диктаторів замислилися над подібними діями.

Прямий ефір