Grain from Ukraine: підсумки роботи міжнародного саміту підбила Трофімцева

Ілюстративне фото: pixabay.com

Близько 40 країн і міжнародних організацій, серед яких Німеччина, Польща, Румунія, Туреччина, Франція, Швейцарія, Японія, США, підтримали ініціативу Grain from Ukraine. За підсумками саміту, що відбувся вчора, 25 листопада, цьогоріч за один день вдалося акумулювати 100 млн дол. на закупівлю українського зерна для країн, які найбільше його потребують. Це більш ніж половина тієї суми, яку зібрала ініціатива за перший рік свого існування. Таким чином саміт укотре засвідчив прихильність України виконувати свою роль одного з гарантів світової безпеки на глобальному рівні. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила міністр аграрної політики та продовольства (2019 р.), посол з особливих доручень МЗС України 2022-2023 рр. Ольга Трофімцева.

Вона зазначила що партнери України під час саміту також підтвердили свої зобов’язання.

“Якщо прослідкувати за цією роботою цієї програми, то ми побачимо, попри намагання держави-терориста Росії зривати поставки, атакувати нашу портову інфраструктуру, зернову інфраструктуру і все інше, понад 170 тис. тонн зернових у рамках програми “Зерно з України” — Grain from Ukraine — було поставлено в країни, які найбільше потребували його. Активно також продовжували працювати країни та міжнародні організації, які є донорами цієї програми”, — сказала Трофімцева.

За її словами, фінансові кошти в рамках продовольчої програми ООН акумулюються і спрямовуються на закупівлю безпосередньо в українських фермерів зерна для прямого постачання в такі країни, як Кенія, Сомалі, Ефіопія або інші країни, які цього потребують.

“Ідея цієї програми була в тому, щоб знизити серйозний тиск, який через продовольчий тероризм Росії виник на світових ринках. Ми розуміємо, що зерно, можливо, є, але для того, щоб його придбати, необхідні фінансові кошти. І у найбідніших країн світу цих коштів, природно, зазвичай немає і немає запасів цього зерна для того, щоб, наприклад, пройти якісь неблагополучні сезони або для того, щоб не було якихось соціальних сплесків і хвилювань. Відповідно, основна мета цієї програми, на мою особисту думку, була досягнута, тому що ми справді побачили, що критичні точки, завдяки поставкам у рамках програми Grain from Ukraine, вдавалося гасити в рамках тих домовленостей, яких можна було досягти”, — заявила експертка.

Трофімцева звернула увагу, що президент України Володимир Зеленський анонсував розширення роботи програми Grain from Ukraine.

“І це теж важливо, тому що Україна працювала акуратно, починаючи з тих можливостей, які існували протягом останнього року. Але ми бачимо, що гуманітарний зерновий коридор, який був анонсований Збройними силами України та підтриманий профільними міністерствами, працює і теж посилюється. Відповідно, є можливості й для розширення роботи самої програми”, — вважає вона.

Читайте також: Глобальне визнання ініціативи Grain from Ukraine — підсумки другого саміту (ВІДЕО)

Нагадаємо, Європейська комісія надасть Україні 50 млн євро “на швидкий ремонт і оновлення інфраструктури українських портів”, які постраждали від російських ударів.

Прямий ефір