Путін звинуватив західний штучний інтелект у русофобії і висунув вимогу заснувати російський — із “традиційними цінностями”. Про це він заявив на конференції зі штучного інтелекту. Це перший сигнал до повної цифрової ізоляції Росії, впевнені аналітики. На їхню думку, після президентських виборів влада РФ відключить країну від глобальної мережі, як це зробили в Північній Кореї або Китаї. Подробиці — в матеріалі FREEДОМ.
На думку Путіна, домінування на російському ринку західних технологій “неприпустиме і небезпечне”. А оскільки заборонити їхній розвиток неможливо, то їх потрібно навчитися контролювати.
Аналітики вважають, що завдяки сучасним технологіям росіян триматимуть “на повідку”. Там уже почали відстежувати цифрові транзакції, щоби знати все, що робить і куди ходить людина.
“Це означає, що Росія переходить на новий рівень тоталітарної держави в цифровій сфері. Тобто, вас будуть тримати на повідку за рахунок нових технологій. Це те, що частково відбувається в Китаї, де теж можна відстежити практично кожну людину, — камери, стеження тощо. Росія просто мріє створити у себе те саме”, — каже економічний експерт Ілля Несходовський.
Водночас деякі представники влади пропонують свій варіант використання штучного інтелекту. Так, губернатор Ханти-Мансійського автономного округу Наталя Комарова пропонує залишити при владі одного Путіна, а всіх чиновників, зокрема й губернаторів, замінити нейромережами.
На думку Комарової, людський фактор негативно впливає на ухвалення важливих державних рішень.
А поки власні технологічні розробки — у майбутньому, російська влада використовує чужі вже зараз.
Так, у Самарі студентів агітують здавати електронні сигарети заради мікросхем для безпілотників. У листівці йдеться про те, що організаторів цікавлять не самі цигарки, а тільки деякі деталі пристрою: акумулятори та мікросхеми.
“Як агітацію використовують радянський плакат Віктора Говоркова на тему боротьби з пияцтвом, тільки замість чарки зображено електронну цигарку, а на задньому плані видніється текст “1 електронна сигарета = 1 скидання коптера на ворога!”. За словами організаторів, коробки з такими листівками встановили в усіх кампусах і гуртожитках університету”, — йдеться у статті видання “Новая газета Европа”.
Тотальний контроль над населенням неможливий без обмеження доступу до глобальної мережі інтернет.
Експерти припускають, що Росія може зробити це за прикладом Китаю, де працюють аналогічні західному функціоналу китайські ресурси. І зайнятися інтернетом Кремль планує відразу після президентських виборів, впевнені аналітики.
“Наскільки я розумію, китайська сторона із задоволенням постачає обладнання для подібних речей. Воно на сьогодні вже тестується на території Росії. І, найімовірніше, після так званих виборів президента наступного року буде запроваджено “план суверенного інтернету” або щось подібне, що придумає російська влада”, — сказав лідер руху “Говорите громче!” Андрій Сидельников.
Створюють у Росії й аналог найпопулярнішого веб-сервісу YouTube. У Держдумі вважають, що у російських авторів немає майбутнього на цьому сервісі. А сам майданчик залишається “ворожим до Росії”.
“Прикрити інтернет для російської путінської влади на сьогодні, звичайно ж, це завдання якщо не номер один, то одне з найважливіших, поставлене керівництвом перед виконавцями. Інтернет у Росії перебуває під загрозою. Рано чи пізно російська влада, безумовно, розправиться з інтернетом і повністю фільтруватиме всю інформацію, яку можна отримати на території Російської Федерації”, — зазначає Сидельников.
А щоб зручніше було стежити за громадянами, Мінцифри Росії запропонувало централізувати системи відеоспостереження по всій країні. Очікується, що держава отримає доступ навіть до під’їзних камер. Усі вони будуть підключені до систем штучного інтелекту, що, на думку чиновників, дасть змогу підвищити розкриття злочинів.
Читайте також: Інтернет-цензура в Росії: спроби Кремля контролювати інформацію в мережі (ВІДЕО)