Попит, що з’явився в умовах війни, стимулює державні підприємства та приватний бізнес в Україні прискорювати виробництво озброєнь. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.
“Якщо говорити про активізацію роботи саме підприємств оборонно-промислового комплексу, то є теж кілька складових. Перша й важлива складова — те, що з’явився внутрішній величезний попит, який стимулює і приватний, і державний бізнес починати виробляти те чи інше обладнання. Звичайно, ризики виробництва в країні, в якій триває війна та бойові дії, високі. Тому ми розуміємо, що й ризики з погляду залучення капіталу дорожчі, з погляду, у принципі, інвестицій в обладнання — це, звісно, виходить набагато дорожче, ніж у мирний час”, — сказав експерт.
Він наголосив, що з іншого боку, знімаються будь-які обмеження, пов’язані з передачею товарів подвійного й військового призначення, тому що, виробляючи товари всередині держави, немає потреби отримувати низку різних експортних дозволів.
Крім того, активізація оборонно-промислового комплексу забезпечує підтримку та ремонт уже наявної техніки, яка залучена на фронті.
“Друга важлива складова — випуск нової техніки, що, звичайно, є дуже важливим елементом. І в умовах, коли реально десятки мільярдів гривень виділяються для підтримки оборонно-промислового комплексу, це стимулює саму галузь. Це стосується не тільки державних, але, зокрема, й приватних підприємств, які, наприклад, з 2014 до 2022 року, як правило, виробляли кілька одиниць тестових видів озброєнь, то зараз ідеться про те, що вони поставили десятки одиниць на користь Сил оборони України… Виробництво та продаж нової техніки — це, зокрема, майбутні заробітки та майбутній розвиток підприємств. Вони продовжать обслуговувати цю техніку, вони продовжать її ремонтувати. Насправді це інвестиції в майбутнє оборонно-промислового комплексу”, — наголосив Долінце.
Читайте також: Ракети середньої дальності: про стратегічну необхідність і можливості українського ВПК розповів експерт
Нагадаємо, німецький оборонний концерн Rheinmetall та державний концерн “Українська оборонна промисловість” створили спільне підприємство, яке займатиметься ремонтом й обслуговуванням західної техніки. Презентація нового підприємства відбулася на шостому німецько-українському економічному форумі в Берліні.